• 2018-03-29

INTRO Festival 2018 ogłasza line-up

Głównymi headlinerami tegorocznej edycji INTRO Festival 2018 są Vitalic i Apparat. Impreza odbędzie się 13 i 14 lipca w Raciborzu.

INTRO Festival 2018 (źródło: materiały prasowe)

INTRO Festival 2018 (źródło: materiały prasowe)

INTRO jest interdyscyplinarnym festiwalem muzyki elektronicznej i światła na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Na wskroś nowoczesny i technologiczny w murach średniowiecznego, pięknie odremontowanego Zamku Piastowskiego. Cechy charakterystyczne imprezy to uderzający kontrast i Mapping 3D kaplicy zamkowej z 1288 roku. Na festiwalu wystawiają sztukę również malarze, rzeźbiarze oraz różnorodni twórcy instalacji świetlnych.

Inspiracją w tworzeniu formatu festiwalu jest dla nas amerykański artysta Bart Kresa, który zaprojektował i mappingował podobny dziedziniec w studiach Warner Bros – mówi Odyseusz Olbiński, twórca i organizator INTRO Festivalu.

Urocze miasteczko Racibórz, w tych dniach zamieni się w muzyczną stolicę Polski. Kto zagra w lipcu? Headlinerzy INTRO Festival 2018:

 1. Vitalic (Francja)
 2. Apparat Dj (Niemcy)
 3. HVOB (Austria)
 4. Rodriguez Jr. & Liset Alea (Francja)
 5. Högni (Islandia) (ex składu GusGus)
 6. President Bongo (Islandia) (ex składu GusGus)
 7. Gudrun Von Laxenburg (Austria)
 8. Ishome (Rosja)
 9. NØLAH (Hiszpania)
 10. Gooral (Polska)
 11. MANOID (Polska)

… i wielu innych producentów i składów. Łącznie 45 artystów w ciągu dwóch dni.

Nowości, jakie w tym roku przygotowali twórcy INTRO, to: przejście w dwudniowy format, trzy sceny (Main, Beach, DNB), międzynarodowe gwiazdy muzyki elektronicznej, światła ambientowe całego zamku, pokazy najnowszych laserów, warsztaty dj’skie, bulwary nadodrzańskie przy zamku staną się mini miasteczkiem festiwalowym ze strefami chillu i sztuki. W przygotowanie wydarzenia włączyli się: Instytut Sztuki i Architektury PWSZ Racibórz, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznej z Katowic i studenci katowickiej ASP.

INTRO to obecnie najdynamiczniej rozwijający się festiwal w Polsce. Finalista konkursu Academy Virgin Mobile (pod patronatem Narodowego Centrum Kultury) na najbardziej innowacyjny projekt kultury w Polsce (z pośród 600 projektów). Ma szansę stać się dumą Śląska po OFF i Tauronie. Festiwal to unikat w środowisku miłośników elektronicznych bitów i nowinek technicznych.

INTRO Festival 2018
Od 13 do 14 lipca 2018 roku
Zamek Piastowski w Raciborzu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR