Warsztaty WY-twórcy

Rozłóż koc i zagraj w chińczyka w otoczeniu dzieł sztuki, albo… stwórz własny projekt tkaniny dwuosnowowej – Galeria Arsenał zaprasza małych i dużych zwiedzających do zabawy w „wy-twórców”.

Wy-twórcy. Samoobsługowe torby warsztatowe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wy-twórcy. Samoobsługowe torby warsztatowe (źródło: materiały prasowe organizatora)

WY-twórcy to cykl działań twórczych towarzyszących wystawom. Do 19 kwietnia organizatorzy nieodpłatnie udostępniają zestaw towarzyszący ekspozycji Chłoporobotnik i boa grzechotnik przygotowany przez artystkę, Ewę Chacianowską.

Torby Wy-twórców przeznaczone są dla rodzin z dziećmi, ale dorosły zwiedzający w pojedynkę czy grupa znajomych także może po nie sięgnąć. Każdy zestaw zawiera kocyk, przybory do rysowania oraz kartki z ćwiczeniami odnoszącymi się do wystawy. Chodzi o to, by rozgościć się wygodnie na ekspozycji i bawić się, czerpiąc inspirację z otaczających prac.

Ćwiczenia plastyczno-sensoryczne angażują wyobraźnię dziecka i opiekuna, prowokują do rozmowy i twórczego spędzenia czasu, również po powrocie do domu. Dzieci oswajają z dziełami sztuki i przestrzenią galeryjną, dorosłym pozwalają w niestandardowy sposób spojrzeć na eksponowane dzieła. Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi i wszystkie kreatywne osoby do zabawy w „wy-twórców”. Projekt ma charakter cykliczny.

Warsztaty WY-twórcy
Od 23 marca do 19 kwietnia 2018 roku
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz