• 2018-03-28

Zrób siebie

Komuna / Warszawa zaprasza na pokaz najgorętszego spektaklu tanecznego sezonu 2016/2017 – Zrób siebie Marty Ziółek, pokazywanego już ponad 30 razy w Polsce, a także w m.in. Bukareszcie, Tel-avivie i Nowym Jorku. Za reżyserię spektaklu Marta Ziółek otrzymała nagrodę na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach.

„Zrób siebie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zrób siebie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zrób siebie zaczyna się od treningu, nakazu i cielesnej rzeźby. Obiektem eksperymentu jest grupa 5 performerek i performerów, którzy na czas performansu przybierają imiona: High Speed, Coco, Lordi, Glow oraz Beauty. Moderatorką i przewodniczką po tym doświadczeniu jest Marta Ziółek jako Angel Dust. Znajdujemy się gdzieś między siłownią, imprezą techno a korporacyjnym kościołem mindfulness.

Zrób siebie to utopia, wytwarzająca własny styl, język oraz seksualność. Proces ciągłego przekształcania tożsamości, która nigdy nie osiąga ostatecznego kształtu. To rodzaj tripu, który ciało zamienia w maszynę. Indywidualne cielesne monologi przenikają się tu z hybrydowym treningiem grupowym i transową praktyką złożoną z rave, jogi kundalini, latino flow i dancehallu.

Zrób siebie to gang, który do muzyki Lutto Lento bezustannie stwarza się i transformuje.

Koncepcja i choreografia: Marta Ziółek

Kreacje performance: Agnieszka Kryst. Ramona Nagabczyńska (zastępstwo: Magda Fejdasz), Robert Wasiewicz, Paweł Sakowicz, Katarzyna Sikora, Marta Ziółek, Maria Magdalena Kozłowska.

Dramaturgia: Anka Herbut

Muzyka: Lubomir Grzelak (Lutto Lento)

Scenografia i wizualizacja: Dominika Olszowy

Wideo i oprawa graficzna: Krzysztof Bagiński

Kostiumy: Marta Ziółek

Zdjęcia: Witek Orski, Dawid Grzelak

Reżyseria światła: Karolina Gębska, Krzysztof Krawczyński

Marta Ziółek – choreografka i performerka, absolwentka School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie. Na Uniwersytecie Warszawskim studiowała na Międzynarodowych Interdyscyplinarnych Studiach Humanistycznych (MISH). W 2011 była stypendystką danceWEB na ImPulsTanz – Vienna International Dance Festival. W 2012 uczestniczyła w europejskiej platformie „Europe in Motion”, przeznaczonej dla młodych choreografów. W 2013 została stypendystką the Amsterdam Fund for the Arts. W swojej pracy skupia się poszerzaniu pola praktyki choreografii.

Marta Ziółek. Zrób siebie
Produkcja: Komuna/ Warszawa, współpraca: Zuzanna Prusińska
29 marca 2018 roku, godz. 18.00
Komuna / Warszawa

Dodaj komentarz