• 2018-03-28

Tauron Life Festival Oświęcim odkrywa kolejne muzyczne karty

Szwedzka legenda rocka i międzynarodowy big band pod wodzą innowacyjnego polskiego rapera dołączają do plejady gwiazd Tauron Life Festival Oświęcim 2018. Artyści pojawią się 16 czerwca na scenie stadionu MOSiR.

Tauron Life Festival Oświęcim 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tauron Life Festival Oświęcim 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Europe to jeden z tych skandynawskich zespołów, którym udało się zachwycić słuchaczy z całego świata. Sztandarowym hitem Szwedów jest oczywiście The Final Countdown, ale wielkie sukcesy na listach przebojów odnosiły też takie utwory, jak Carrie czy Rock the Night. Działająca od blisko czterech dekad grupa nie spoczywa na laurach, wciąż koncertuje i wydaje kolejne albumy – ostatni z nich, Walk the Earth, ukazał się w październiku zeszłego roku. Zespół występował w Polsce kilkakrotnie, ostatnio zagrał w listopadzie 2015 roku w wypełnionym po brzegi warszawskim klubie Progresja.

Wrocławski raper i performer L.U.C. wystąpi na scenie TLFO razem ze swoją nieograniczoną, międzynarodową orkiestrą, łączącą hip-hop, folk, funk i orkiestry dęte. Skład big bandu nie jest stały – Rebel Babel to potężny projekt łączący muzyków z różnych zakątków Europy, który pokazuje, że dla muzyki nie istnieją granice. Koncerty odbywają się zwykle w kilkudziesięcioosobowych składach złożonych z muzyków brassowych i raperów. Podczas występu w Oświęcimiu gośćmi L.U.C-a będą: Marek Piekarczyk, raperzy Vienio i Bisz oraz Sarsa, z którą performer nagrał dwie piosenki, zamieszczone na jego najnowszej płycie zatytułowanej Good L.U.C.K. W szeregach orkiestry Rebel Babel wystąpią gościnnie muzycy Bigband Dachau z Niemiec.

16 czerwca na scenie festiwalu pojawi się również czołówka polskiego punk rocka, m.in. Kazik, Siczka, Budzyński, Malejonek, Kefir, Melon, Smalec. Artyści wystąpią w ramach projektu Punk Alive, który wpisuje się w cykl wydarzeń celebrujących 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
15 czerwca zagrają: Carlos Santana, Alvaro Soler, Blue Cafe, węgierski zespół Vera Jonas Experiment oraz zwycięzca trwającego właśnie konkursu Life On Stage.

Tauron Life Festival Oświęcim
Od 14 do 16 czerwca 2018 roku
Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu

Dodaj komentarz