• 2018-03-26

Twarz Małgorzaty Szumowskiej premierowo w Krakowie

4 kwietnia w kinie Kijów odbędzie się pokaz premierowy filmu Twarz Małgorzaty Szumowskiej z udziałem Mateusza Kościukiewicza – odtwórcy głównej roli, oraz plejadą krakowskich aktorów: Anną Tomaszewską, Iwoną Bielską, Agnieszką Podsiadlik i Romanem Gancarczykiem.

„Twarz”, reż. Małgorzata Szumowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Twarz”, reż. Małgorzata Szumowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaproszenia na film, które będą biletami wstępu, trafią do dwóch krakowskich punktów InfoKraków: Powiśle 11 i ul. św. Jana 2. Podczas premierowego pokazu na scenie pojawią się aktorzy, realizatorzy oraz producenci filmu.

Twarz to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. W roli głównej widzowie zobaczą Mateusza Kościukiewicza (Wszystko co kocham, W imię, Matka Teresa od kotów, Amok), któremu partnerować będą: Agnieszka Podsiadlik (nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie Baby Bump) i debiutująca na dużym ekranie Małgorzata Gorol, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera. Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy, kostiumy Katarzyny Lewińskiej (Body/Ciało, Córki Dancingu, Disco Polo) i Julii Jarży (Body/Ciało, W imię…, 33 sceny z życia), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego (Maria Skłodowska-Curie, Wałęsa. Człowiek z nadziei, Katyń). W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica. Twarz pojawi się w polskich kinach 6 kwietnia.

Małgorzata Szumowska to jedna z najciekawszych polskich reżyserek, laureatka wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie (Body/Ciało), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie (W Imię…), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno (33 sceny z życia). Trzykrotnie była nominowana do Europejskich Nagród Filmowych, otrzymała także Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski (Body/Ciało).

Twarz
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Scenariusz: Małgorzata Szumowska/Michał Englert
Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol, Roman Gancarczyk
Producent: Jacek Drosio
Dystrybutor: KINO ŚWIAT

Pokaz premierowy
4 kwietnia 2018 roku o godzinie 20.00
Kino Kijów w Krakowie

Komentarze (2) do artykułu “Twarz Małgorzaty Szumowskiej premierowo w Krakowie”

  1. ada

    po tylu pozytywnych opiniach, które Szumowaska zebrała w Berlinie … to wręcz trzeba film zobaczyć

  2. Jacbka

    muszę to zobaczyć, uwielbiam Szumowską i jej wizje

Dodaj komentarz