Jarosław Kozłowski w Galerii Entropia

Galeria Entropia we Wrocławiu zaprasza na wystąpienie Jarosława Kozłowskiego połączone jest ze spotkaniem autorskim z cyklu Szczyt formy.

 Jarosław Kozłowski, fot. autora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarosław Kozłowski, fot. autora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jarosław Kozłowski – jeden z czołowych twórców sztuki konceptualnej, tworzący instalacje, obiekty, rysunki, obrazy, fotografie, książki artystyczne czy performance. Inicjator międzynarodowej sieci artystycznej NET (1971). Od roku 1972 do 1990 prowadził Galerię Akumulatory 2 w Poznaniu, w której prezentował twórczość polskich i zagranicznych artystów awangardowych.

W latach 1963–1969 studiował na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie od 1967 roku prowadził zajęcia dydaktyczne w zakresie rysunku i malarstwa. W latach 1981–1987 rektor tej uczelni. Uczył również w Statens Kunstakademi w Oslo (1992–1997), Rijksakademie van Beeldende Kunste w Amsterdamie (1996–2004), Academy Without Walls w Lusace (1999, 2001), na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (2005–2010). Do roku 2017 profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami/kami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrach Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom/kom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, publiczności zaś osobistego kontaktu z artystami/kami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Jarosław Kozłowski. Continuum XL performans
Kuratorka: Alicja Jodko
Prowadzenie spotkania: Anna Drewniak
Koordynacja cyklu: Karolina Frein
27 marca 2018 roku, godz.18.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz