• 2018-03-24

Drugi singiel i trasa koncertowa Taconafide

22 marca Taco Hemingway i Quebonafide zaprezentowali drugi singiel z nadchodzącego, wspólnego wydawnictwa oraz teledysk zatytułowany Tamagotchi. Premiera albumu Soma 0,5 mg już 13 kwietnia.

Taconafide (źródło: materiały prasowe)

Taconafide (źródło: materiały prasowe)

„Pić, jeść, spać – jak Tamagotchi” – słychać w refrenie nowego singla Taconafide, czyli Taco Hemingwaya i Quebonafide. Kultowa zabawka występuję w nim jako jeden z symboli pokolenia, z którego wywodzą się raperzy. Tamagotchi to wypełniony emocjami utwór o życiu w pułapce. Refleksje na temat relacji przeplatają się w nim z komentarzami społecznymi i kliszami z życia przesyconego bodźcami.

Teledysk do utworu opowiada dwie równoległe historie o izolacji w społeczeństwie. Reżyser Krzysztof Grajper wykreował retrofuturystyczne więzienie, w którym cele pomalowane są na różowo – niczym w jajeczku Tamagotchi. Dodatkową inspiracją był tzw. róż Bakera-Millera, kolor służący do zmniejszenia agresji w więzieniach. Klip wyprodukowała Magdalena Czmuda z domu produkcyjnego Sputnik Studio, autorem zdjęć jest Mateusz Dziekoński.

Wspólny materiał Quebonafide i Taco Hemingwaya ukaże się już 13 kwietnia.

Preorder albumu Soma 0,5 mg jest dostępny na stronie internetowej Taconafide. Limitowany nakład preorder dystrybuowany będzie w formie unikalnego digipacka zawierającego bonusowe CD z remiksami oryginalnych utworów oraz produkcjami, które nie pojawiły się na płycie.

Album Soma 0,5mg promować będzie niepowtarzalna trasa koncertowa: Ekodiesiel Tour od 19 do 28 kwietnia. To jedyna planowana wspólna trasa artystów.

Szczegółowe informacje na temat biletów oraz dokładnych lokalizacji koncertów w Łodzi i Wrocławiu zostaną udostępnione wkrótce.

Taconafide – Tamagotchi
Premiera: 22 marca 2018 roku

Taconafide – Soma 0,5 mg
Premiera: 13 kwietnia 2018 roku

Ekodiesiel Tour
19 kwietnia 2018 roku – Kraków – Tauron Arena
21 kwietnia 2018 roku – Warszawa – Torwar
22 kwietnia 2018 roku – Katowice – Międzynarodowe Centrum Kongresowe
24 kwietnia 2018 roku – Poznań – Arena Poznań
26 kwietnia 2018 roku – Gdańsk – Ergo Arena
27 kwietnia 2018 roku – Łódź
28 kwietnia 2018 roku – Wrocław

Dodaj komentarz