• 2018-03-24

Marek Piekarczyk na Scenie Mistrzów

Teatr Groteska oddaje scenę Mistrzom. Nowy cykl Teatru zachwyci nie tylko treścią, ale przede wszystkim obsadą i formą. Na krakowskiej scenie zagoszczą najwybitniejsi z twórców związanych z szeroko pojętą kulturą wysoką. Nie zabraknie spektakli teatralnych, jak również recitali i koncertów. Cykl 8 kwietnia zainauguruje specjalny koncert Marka Piekarczyka.

Marek Piekarczyk w cyklu „Scena Mistrzów” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Piekarczyk w cyklu „Scena Mistrzów” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Scena Mistrzów to zupełnie nowa jakość na deskach krakowskiego teatru. Podczas cyklicznych występów zaprezentują się Mistrzowie swojego gatunku w małych formach teatralnych i scenicznych.

Podstawową rolą sztuki jest przekazywanie istotnych sensów i prowadzenie inteligentnej, inspirującej rozmowy z odbiorcą. Scena Mistrzów jest próbą stworzenia przestrzeni, w której twórca spotyka się z odbiorcą. Będą pojawiać się na niej osoby o bezdyskusyjnej pozycji artystycznej, prezentujące najwyższy kunszt – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

Jako pierwszego na scenie zobaczymy byłego wokalistę TSA. Marek Piekarczyk – akustycznie będzie koncertem wyjątkowym. Wokalista zaśpiewa utwory z repertuaru muzyków, którzy swoją twórczością ukształtowali go nie tylko jako artystę, ale przede wszystkim jako człowieka.

Jest takie powiedzenie „król jest nagi”. Ja na scenie lubię być nagi. Akustyczny koncert daje mi taką możliwość – jestem tylko ja, gitara, perkusja i przyjaciele – mówił podczas konferencji prasowej Marek Piekarczyk.

Artysta najbardziej ceni sobie kontakt z publicznością, którego nie zabraknie również w Grotesce. Każda piosenka poprzedzona będzie krótką anegdotą lub historią z nią związaną. Podczas występu nie zabraknie też całkowicie nowych utworów, zapowiadających solową płytę.

Z byłym wokalistą TSA wystąpią też muzycy: Tadeusz Apryjas – gitara i vocal oraz Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne, a także zaproszeni i zaprzyjaźnieni artyści.

Koncert Piekarczyka odbędzie się już 8 kwietnia. W tym sezonie artystycznym zaplanowany jest również recital kabaretowy Artura Andrusa. Groteska zapowiada, że w kolejnych miesiącach gośćmi Sceny Mistrzów będą takie osobowości jak Anna Sokołowska, Anna Seniuk, Włodzimierz Press czy Janusz Gajos.

Marek Piekarczyk – akustycznie
w cyklu Scena Mistrzów
8 kwietnia 2018 roku o godzinie 18.00
Teatr Groteska w Krakowie

Dodaj komentarz