• 2018-03-23

KONOBA x R.O. na dwóch koncertach w Polsce

10 miesięcy, 10 miast, 10 piosenek… na taki szalony pomysł wpadli muzycy tworzący projekt KONOBA x R.O. Z tej okazji odwiedzą również Polskę – 8 czerwca poznańską Meskalinę i 9 czerwca warszawską Hydrozagadkę. To będą dwa, magiczne wieczory z muzyką na żywo.

KONOBA x R.O. (źródło: materiały prasowe organizatora)

KONOBA x R.O. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści spotkali się po raz pierwszy w 2015 roku i od razu zdecydowali się na współpracę. To zaowocowało hitem, wydanym zaledwie kilka miesięcy później. Utwór On Our Knees obecnie osiągnął już ponad 17 milionów wyświetleń. Duet od kwietnia 2018 roku do stycznia 2019 roku odwiedzi 7 miast w Europie, Japonię i Australię oraz 10-te miejsce, które zostanie ujawnione na końcu przygody. W każdym z przystanków trasy muzycy zatrzymają się na cały miesiąc, aby poszukiwać inspiracji w lokalnej kulturze, poznawać ludzi, co ma finalnie dać podłoże do stworzenia utworu i klipu. Pomiędzy tworzeniem będą grali koncerty, a po 10 miesiącach całość zostanie uwieczniona na albumie, którego premiera powinna mieć miejsce na początku 2019 roku.

Dla fanów: Son Lux, Alt-j, Warhaus, Balthazar, Flume, Chet Faker, The Dumplings, SOHN.

Po 5 latach spędzonych w Anglii na nauce produkowania muzyki, Raphael Esterhazy zdecydował się powrócić do ojczyzny i rozpocząć solowy projekt KONOBA. Jego debiutancki album Smoke & Mirrors został wydany w styczniu 2017 roku i zaowocował serią wyprzedanych koncertów w całej Belgii, włączając w to takie sukcesy jak sold out w Ancienne Belgique czy Cirque Royal. Do wyjątkowej pracy producenckiej KONOBA dołożył dozę maszyn i żywych instrumentów, marzeń i rzeczywistości, melancholijnego wokalu i popowych melodii. Wszystko to w połączeniu sprawia, że do jego muzyki będziesz chciał tańczyć, marzyć i zatracić się w dźwiękach.

R.O. to 24-letni producent, który zadebiutował na scenie elektronicznej w 2013 roku wydawnictwem sygnowanym przez Adapted Records. Jak sam mówi, muzyką interesuje się już od 13 roku życia, a dla pasji porzucił szkołę. Miesza future hip hop, soul, ciężkie basy, a jego unikatowe kompozycje zostały dostrzeżone na całym świecie. Utwory R.O. grali już m.in. Dilion Francis, Getter, Porter Robinson, NGHTMRE czy Haywyre. Artysta miał okazję zagrać nawet 2 trasy po Australii. Obecnie pracuje nad EP-ką, której wydanie planuje Sony Music.

KONOBA x R.O. – 10 projects
8 i 9 czerwca 2018 roku
Klubokawiarnia Meskalina w Poznaniu, Klub Hydrozagadka w Warszawie

Dodaj komentarz