• 2018-03-23

Źródło – przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu

10 kwietnia, w 14. rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego, odbędzie się koncert w Starym Klasztorze. Twórczość największego polskiego barda, jak co roku, przypomną jego muzyczni spadkobiercy skupieni wokół Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego.

Jacek Kaczmarski (źródło: materiały prasowe)

Jacek Kaczmarski (źródło: materiały prasowe)

W koncercie wystąpi dobrze znane wrocławskiej publiczności Trio Łódzko-Chojnowskie – klasyczny już zespół kultywujący muzyczną tradycję tria Kaczmarski/Gintrowski/Łapiński oraz Triada Poetica – gospodarze comiesięcznych spotkań Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego w Starym Klasztorze.

Jako goście specjalni wieczoru zaprezentują się trzej bardowie – z Polski, Rosji i Czech – w repertuarze Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Jacka Kaczmarskiego:

  • Antoni Muracki (Polska) – bard, poeta, tłumacz, twórca programów literackich i kabaretowych, pomysłodawca festiwali Pieśni bez paszportu i Kultura bez granic, wykonawca pieśni rosyjskich i czeskich bardów, głównie Jaromira Nohavicy, którego postać spopularyzował w Polsce,
  • Jiří Vondrák (Czechy) – muzyk, tłumacz, dramaturg, filmowiec, pisarz i autor filmów o Bułacie Okudżawie, wykonawca i tłumacz pieśni Okudżawy i Wysockiego,
  • Aleksiej Kudriawcew (Rosja) – poeta, kompozytor, wykonawca poezji śpiewanej.

Pieśni Okudżawy, Wysockiego i Kaczmarskiego w trzech języka, brawurowo zaśpiewane przez trzech bardów, tworzą barwną opowieść o człowieku współczesnym, o jego lękach i nadziejach, o jego zagubieniu i szukaniu dróg do poczucia wewnętrznej wolności.

Ponadczasowe pieśni wykonywane będą w znakomitych przekładach i w oryginale.

Po koncercie głównym odbędzie się wspólne granie i śpiewanie piosenek Jacka Kaczmarskiego do późnych godzin nocnych. Warto przygotować gitary, śpiewniki i mocne gardła.

Źródło – przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu
10 kwietnia 2018 roku
Sala Gotycka w Starym Klasztorze, Wrocław

Dodaj komentarz