• 2018-03-23

Gitarzyści zabębnią hity Carlosa Santany

1 maja we Wrocławiu po raz kolejny zostanie podjęta próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Aktualny rekord pochodzi z 2016 roku i jest to 7356 grających razem gitar.

Leszek Cichoński wraz z zespołem oraz Jose Torres (źródło: materiały prasowe)

Leszek Cichoński wraz z zespołem oraz Jose Torres (źródło: materiały prasowe)

Oprócz wspólnego wykonania kultowego Hey Joe Jimiego Hendrixa na uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa czekają liczni goście oraz muzyczne niespodzianki. Jedną z nich będzie koncert utworów Carlosa Santany, w którym potrzebne będą wszystkie gitary zgromadzone tego dnia na wrocławskim Rynku.

Carlos Santana, ikona muzyki gitarowej, jest jednym z niewielu muzyków, których utwory od pięciu dekad są wciąż przebojami dla kilku już pokoleń słuchaczy. Znajdziemy w nich elementy muzyki latynoskiej, rocka, bluesa, jazzu, funku i innych nurtów. Już w czerwcu tego roku Carlos Santana ponownie wystąpi w Polsce, dlatego organizatorzy Gitarowego Rekordu Guinnessa postanowili włączyć jego muzykę do programu największego gitarowego święta. Specjalnie przygotowany na tę okazję koncert VIVA SANTANA zagra Leszek Cichoński wraz z zespołem oraz Jose Torres – perkusjonista, gitarzysta i najbardziej znany kubański muzyk w Polsce. Na gitarzystów zebranych na wrocławskim Rynku czeka nie lada zadanie – Jose Torres spróbuje dowieść, że jeden z utworów Santany da się wybębnić… ale na gitarze i poprowadzi jedyną w świecie tak liczną orkiestrę, która zamieni gitary w instrumenty perkusyjne.

Może uda się ustanowić zupełnie nowy Gitarowy Rekord Guinnessa.

Oprócz tego na scenie w Rynku pojawi się zespół Cree, który zagra koncert upamiętniający twórczość legendarnego polskiego wokalisty – Ryszarda Riedla. A zmagania gitarzystów w biciu rekordu wspierać będą wyjątkowi goście: muzycy z legendarnej formacji trash metalowej – Kreator, hardrockowa supergrupa – The DeadDaises, Sinfonity – światowej sławy orkiestra symfoniczna gitar elektrycznych oraz ulubieńcy polskiej publiczności – zespół Perfect.

Gitarowy Rekordu Guinnessa
1 maja 2018 roku
Rynek we Wrocławiu

Dodaj komentarz