Matthew d’Ancona – Postprawda

Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazała się właśnie książka pt. Postprawda Matthew d’Ancony. Co kryje się za tym modnym słowem?

Matthew d'Ancona, „Postprawda”, Wydawnictwo Krytyki Politycznej (źródło: materiały prasowe)

Matthew d'Ancona, „Postprawda”, Wydawnictwo Krytyki Politycznej (źródło: materiały prasowe)

Wietnam, afera Watergate, Iran-Contras, krętactwa Clintona… i w końcu kłamstwo zostało uznane za normę. Przyzwyczailiśmy się do tego, że wszyscy kłamią. Sukces Trumpa i Brexit to jednak nowe zjawiska. Witamy na pustyni postprawdy. Czy w czasach postprawdy istnieje tylko relatywizm i osobiste przekonania, nie ma dziennikarskiej rzetelności, a „fake news” nie da się odróżnić od newsów? Matthew d’Ancona w przystępnie napisanej książce wyjaśnia, co kryje się za najczęściej przywoływanym słowem roku. Dziennikarz piszący od kilku dekad dla najważniejszych brytyjskich tytułów prasowych przekonuje, że stawka w walce o prawdę jest zbyt wysoka, by można było przejść obok tego obojętnie. Bo tak naprawdę nikt z nas nie chce żyć w świecie postprawdy.

Matthew d’Ancona (1968) – to brytyjski dziennikarz i komentator telewizyjny. Wieloletni autor „Sunday Telegraph” i redaktor „The Spectator”. Pisze dziś m.in. dla „Guardiana”, „New York Timesa”, „GQ” oraz występuje w programie „Today” w telewizji BBC.

Matthew d’Ancona – Postprawda
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Polskie wydanie: 2018 rok

Dodaj komentarz