• 2018-03-22

BOKKA – druga muzyczna odsłona

Z okazji pierwszego dnia wiosny BOKKA zaprezentowała singiel Secret Void. To drugi muzyczny zwiastun, który zapowiada najnowsze wydawnictwo zespołu Life On Planet B.

BOKKA, „Secret Void” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wydawcy)

BOKKA, „Secret Void” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Partia wokalna i fortepian, których pędzący naprzód tandem stanowi oś utworu, jest jak droga przecinająca nieznany ląd. Widoki za oknem sunącego przez nią pojazdu zmieniają się, podobnie jak zmienia się sam kawałek, w którym fortepian niepostrzeżenie przechodzi w synth. Smaczków w piosence jest znacznie więcej – koniec utworu został urozmaicony dźwiękami tamburynu, a dokładniej „hajsburynu”. Efekt ten udało się osiągnąć, dzięki zarejestrowaniu odgłosów monet potrząsanych w kieszeni. Nie ma co oglądać się za siebie – to podróż tylko w jedną stronę – tak o utworze mówi dziennikarz Hubert Grupa.

Trzeci album BOKKI Life On Planet B trafi na półki sklepowe 20 kwietnia za sprawą [PIAS] Poland and Eastern Europe. Będzie to następca dobrze przyjętego krążka Don’t Kiss and Tell z 2015 roku. Na płycie znajdzie się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół.

Płyta Life On Planet B pełna jest brzmień przywodzących na myśl kosmiczne obrazy, rodem z seriali czy filmów sci-fi. Anturaż elektronicznych dźwięków niejednokrotnie przenosi słuchacza do lat 80., czasów fascynacji syntezatorami oraz wyobrażeń na temat przyszłości i podboju pozaziemskiej przestrzeni. Kosmiczne inspiracje spotykają się z pełnymi emocji tekstami, traktującymi o ucieczce w nieznane oraz mroku, który niejednokrotnie zakrada się do ludzkiego życia.

Daty najbliższych koncertów:

  • 20.04 Gdańsk – Stary Maneż
  • 21.04 Poznań – Enea Spring Break Festival – Red Bull Music Stage
  • 2.05 Wrocław – 3majówka
  • 13-15.07 Jarocin – Jarocin Festival

BOKKA | Secret Void
Premiera singla: 21 marca 2018 roku
[PIAS] Poland and Eastern Europe

Dodaj komentarz