LAB60+ dla Innowacyjnych Seniorów

Czy seniorzy cenią innowacje i jak innowacje mogą ułatwić im życie? Jak odnajdują się w przestrzeni współczesnych miast i rzeczywistości, w której na pierwszym miejscu młodość i szybkość? Odpowiedzi na te pytania 26 marca dostarczy Dzień Seniora Innowatora w Krakowie. Na gości wydarzenia czekać będzie między innymi Fundacja Laboratorium Architektury 60+ (LAB60+), która stara się przywracać seniorom możliwość pełnoprawnego uczestniczenia w przestrzeni publicznej.

Zastosowanie Obiektywu 60+ (źródło: materiały prasowe LAB60+)

Zastosowanie Obiektywu 60+ (źródło: materiały prasowe LAB60+)

Na stoisko LAB60+ w Centrum Aktywności Seniora „Senior w Centrum” przy ul. Berka Joselewicza 28 w Krakowie ukazana będzie działalność Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB60+) w zakresie opracowań projektowych (np. plansz projektowych pomieszczeń terapeutycznych, Parku z Perspektywą 60+) i oferta współpracy LAB 60+ w zakresie działań edukacyjnych, warsztatowych i eksperckich.

Ponadto przedstawiciele Fundacji Laboratorium Architektury 60+ zaprezentują narzędzia wykorzystujące technologię Virtual Reality: SFS oraz Obiektyw 60+, czyli gogle VR umożliwiające symulację postrzegania miasta przez osobę starszą.

Laboratorium Architektury 60+ przygotowało także warsztaty pt. Spacer z Laseczką – czyli jak wygląda miasto przyjazne seniorom, poświęcone tematyce architektury z perspektywą 60+, która pomaga seniorom w codziennych aktywnościach oraz w uczestniczeniu w życiu społecznym i kulturalnym miasta. W trakcie zajęć uczestnicy wezmą udział w prezentacji utrzymanej w formule spaceru od miejsca zamieszkania poprzez wybrane miejsca w przestrzeni miasta, ważne z punktu widzenia seniorów np. park, plac miejski, obiekty handlowe.

LAB60+, pod przewodnictwem Agnieszki Labus, założycielki Fundacji, jest laureatem Nagrody O 2018 w kategorii Architektura za „przetarcie szlaku rzadko uczęszczanego przez projektantów i architektów oraz za empatię i myślenie o przestrzeni publicznej jako o rzeczywistym dobru wspólnym”.

Organizatorem Dnia Seniora Innowatora jest Urząd Miasta Krakowa, Kościół dla Miasta oraz Klaster LifeScience Kraków.

LAB60+ podczas Dnia Seniora Innowatora
26 marca 2018 roku
Centrum Aktywności Seniora „Senior w Centrum” w Krakowie

Dodaj komentarz