• 2018-03-21

Premiera „Reflection” – Bartosz Dworak Quartet

Bartosz Dworak Quartet zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które będzie połączeniem muzyki i sztuk wizualnych. 23 marca premierze najnowszej płyty kwartetu towarzyszyła będzie wystawa malarstwa Marcina Kowalika.

Bartosz Dworak Quartet (źródło: materiały prasowe)

Bartosz Dworak Quartet (źródło: materiały prasowe)

Zestaw geometrycznych, abstrakcyjnych prac malarskich powstał w oparciu o kompozycje jazzowe Bartosza Dworaka. Duch inspirujących rozmów kompozytora oraz malarza Marcina Kowalika dokładnie scala formy muzyczne z kreacjami malarskimi.

Nowy album Reflection jest zbiorem siedmiu kompozycji, stworzonych jako rezultat prób uchwycenia wyjątkowych chwil z życia Kompozytorów (stąd „reflection”). Jest ucieczką od brutalnego świata, który nas otacza, a jednocześnie hołdem dla tego co w nim najpiękniejsze. Inspirowany tym wszystkim co działo się tu i teraz – w momencie komponowania utworów. Jedyną inspiracją, która ma swoje początki w przeszłości jest muzyka elektroniczna, która jest Bartoszowi bardzo bliska. Wspomniana „elektroniczność” przejawia się głównie w operacji strukturami oraz motywami melodycznymi, ponieważ samo brzmienie jest akustyczne i zdecydowanie organiczne.

Utwory często mają budowę blokową, części kompozycji są przeważnie zestawione na zasadzie pytania oraz odpowiedzi, nierzadko kontrastujących ze sobą. Mimo tego tworzą spójną i barwną całość.

Bartosz Dworak Quartet – premiera płyty
23 marca 2018 roku
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

 

Dodaj komentarz