• 2018-03-20

Nowy singiel rybnickiego The October Leaves

Po 4 latach przerwy The October Leaves wracają z singlem Magic. Utwór promuje album Fallen Icon Hall of Fame, który ukaże się jesienią 2018 roku.

The October Leaves (źródło: materiały prasowe)

The October Leaves (źródło: materiały prasowe)

The October Leaves pochodzą z Rybnika, miasta na Górnym Śląsku, gdzie wśród smogu i spalin wyłaniają się największe diamenty muzyki gitarowej.

Po blisko czterech latach milczenia, rok 2018 rozpoczął się publikacją zdjęcia zespołu we włoskim wydaniu internetowym magazynu Vogue robiąc nieco zamieszania w krajowych mediach.

Wielkim szczęściem jest mieć wokół siebie ludzi, którzy pomagają ci podnosić poziom. Jedną z takich osób jest Piotr Sobik. Na co dzień profesjonalnie zajmujący się fotografią, mnóstwo pracy wykonuje w Londynie, czy Mediolanie. Niedawno wrócił na chwilę do domu i przy okazji spotkania uznaliśmy, że skoro kończymy pracę nad dobrze brzmiącą płytą, przyda nam się porządna sesja zdjęciowa. Wynajęliśmy studio i spędziliśmy tam kilka godzin. Koncepcja Piotra okazała się być słuszna i kilka miesięcy później za jego sprawą, zdjęcie pojawiło się w cyfrowym wydaniu Vogue’a. Żyjemy dziś w kulturze obrazkowej i w przypadku muzyków zdjęcia są równie ważne, jak utwory. Od momentu publikacji zdjęcia, zadzwoniło kilkanaście telefonów z propozycjami… koncertów. Naczynia połączone – ujawnia zespół.

W marcu ukazał się klip do singla Magic, poprzedzającego album Fallen Icon Hall of Fame planowany na koniec roku.

Fallen Icon Hall Of Fame będzie zdecydowanie najlepiej brzmiącą rzeczą w naszym dorobku. Nowy materiał nagraliśmy w The Rolling Tapes Studio położonym w Srebrnej Górze, a właściwie w pobliskiej wiosce Budzów Kolonia, u podnóża Gór Sowich. To takie miejsce, gdzie nawet lokalni dostawcy pizzy błądzili mimo korzystania z GPS. Odosobnienie to w przypadku takiej pracy konieczność, dlatego decyzja co do studia była najlepszą, jaką mogliśmy podjąć. Płytę wyprodukował Marek Schwartz, człowiek-orkiestra współpracujący, z największymi nazwiskami branży, jak choćby Mark Sweden.

W trakcie pracy w studiu zauważyliśmy, że utwory stanowią spójną całość, w pewnym sensie kompozycję klamrową. Dość mroczny Magic jest zaś swego rodzaju wstępem, prologiem, wezwaniem do wyprawy. Dlatego trafił do obiegu jako pierwszy oficjalny singiel. Poniekąd zdradza on kierunek, w jakim tym razem podążyliśmy – zdradza zespół.

The October Leaves powstali w Rybniku w 2003 roku. Zespół narodził się z młodzieżowej fascynacji brytyjską alternatywą, ale ostatecznie wędruje w swoim kierunku. Pojawili się na Talent Stage jednego z najbardziej prestiżowych festiwali w kraju – Open’er, na głównej scenie strefy fana Euro 2012. W 2013 roku zwyciężyli Grand Prix jednego z najbardziej szanowanych konkursów – Węgorzewo Seven Festival, a ich utwory usłyszeć można w radiach całej Polski. Wiosną 2014 roku wydali debiutancki album, a wkrótce potem, zagrali go na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej Programu III Polskiego Radia.

The October Leaves | Magic
Data premiery singla: 5 marca 2018 roku

Dodaj komentarz