• 2018-03-20

Legendarny DJ Fred Rister żegna się ze sceną

I Want A Miracle to ostatni w karierze singiel walczącego z nowotworem Ristera. Cały dochód uzyskany z jego sprzedaży trafi na cel charytatywny.

Fred Rister, „I Want A Miracle” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Fred Rister, „I Want A Miracle” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Laureat Grammy Fred Rister, francuski didżej, kompozytor i producent, bliski przyjaciel Davida Guetty zapowiedział premierę swojego ostatniego w karierze singla. W klipie do piosenki I Want A Miracle gościnnie pojawiali się Sam Martin i Chris Willis.

Francuz zapowiedział, że cały dochód, uzyskany ze sprzedaży piosenki, zasili organizację Kidney Cancer Association, działającą w ponad 100 krajach, której głównym celem jest walka z nowotworem nerek. Nie był to przypadkowy wybór Frédérica Riesterera, jak naprawdę nazywa się twórca. Francuz przez ostatnie 30 lat walczył z 9 nowotworami, ale nigdy nie zaprzestał komponowania i nagrywania muzyki.

Rister wraz z Guettą są odpowiedzialni m. in. za takie przeboje jak: Memories (ft. Kid Cudi), Without You (ft. Usher), Getting’ Over You (ft. Fergie & LMFAO), Little Bad Girl (ft. Taio Cruz & Ludacris), Club Can’t Handle Me (ft. David Guetta) Flo Rida, czy When Love Takes Over (ft. Kelly Rowland). Ta ostatnia piosenka została nagrodzona Grammy, a „Billboard” uznał ją za najlepszą dance-popową kolaborację wszech czasów. Fred i David wyprodukowali też hit The Black Eyed Peas z 2009 roku, zatytułowany I Gotta Feeling, który wyróżniono Grammy.

Wkład Freda Ristera w muzykę elektroniczną i taneczną niebawem doczeka się hołdu w postaci filmu dokumentalnego. Wiadomo już, że w obrazie znajdą się wywiady z Davidem Guettą, a także z Willem.I.Am z Black Eyed Peas.

Fred Rister | I Want A Miracle
Data premiery singla: 20 marca 2018 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz