• 2018-03-20

Bass Astral x Igo sięgnęli po orkiestrę

W marcu zespół zagrał serię koncertów promujących ich drugi album Orell w największych miastach w Polsce. Na kwiecień zaplanowane jest kilka występów w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra.

Bass Astral x Igo (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Bass Astral x Igo (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Duetu Bass Astral x Igo nie trzeba przedstawiać słuchaczom. Zespół zgromadził dużą rzeszę fanów, która wciąż się rozrasta.

Jesienią minionego roku muzycy zagrali 12 świetnie przyjętych koncertów. Publiczność dopisała, a bilety na wydarzenia były wyprzedane na długo przed ich rozpoczęciem. W związku z wieloma pytaniami o kolejne, w grudniu w warszawskiej Proximie zespół zagrał koncert podsumowujący trasę. Event powtórzył sukces pozostałych wydarzeń i połączony był z premierą ich drugiego albumu.

Orell to ich druga płyta długogrająca wydana nakładem wytwórni Iglo Records. Składa się na nią 10 utworów, które stanowią niemal godzinną ucztę muzyczną. Dzięki temu, że zespół postawił na wolność twórczą jego nowy album, jest bardzo różnorodny.

Można by rzec, że ta płyta łączy brzmienie takich wykonawców jak: Lenny Kravitz, Boys Noize, Gotye, Childish Gambino, Woodkid, Nicolas Jaar, Jean-Michele Jaar, Bonobo, Paul Kalkbrenner, Fritz Kalkbrenner, Pearl Jam, Gus Gus, Black Keys, Justice, Portishead, Daft Punk, Kavinsky, Arctic Monkeys, Chat Faker, Adelle, Bee Gees i Mrozu, tylko w trochę innym wydaniu – tak opowiada zespół o swoim najnowszym albumie.

Całość uświetnia mastering wykonany w berlińskim Calyx Studio, które może pochwalić się produkcjami dla takich artystów jak Moderat, Tiga czy The XX.

Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Pomimo, że nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, udało im się wnieść zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą. Latem zespół występował na Audioriver Festival w Płocku, został też zaproszony przez Hurts do supportowania ich dwóch koncertów w Polsce.

Plan trasy koncertowej:

  • 5 kwietnia: Teatr Variete, Kraków
  • 6 kwietnia: MCK – Sala Audytoryjna, Katowice
  • 7 kwietnia: Centrum Kultury, Przeźmierowo k. Poznania
  • 3 maja: Dworek Gościnny, Szczawnica

Bass Astral x Igo Orchestra
Od 5 kwietnia do 3 maja 2018 roku
Cała Polska

Dodaj komentarz