Dzień Seniora Innowatora w Krakowie

26 marca w Krakowie będzie miał miejsce Dzień Seniora Innowatora. Wydarzenie zaplanowano w trzech lokalizacjach, w których zorganizowane zostaną prezentacje i warsztaty.

Plakat Dnia Seniora Innowatora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat Dnia Seniora Innowatora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem wydarzenia jest budowanie pozytywnego wizerunku starszych mieszkańców Krakowa jako osób gotowych do uczenia się przez całe życie, ciekawych nowatorskich rozwiązań technologicznych i pomocnych w ich konsultowaniu oraz otwartych na nowe zainteresowania.

Gościem specjalnym będzie prof. Jason Crandall z USA, który zaprezentuje aplikację Bingocize, pozwalającą dłużej zachować sprawność umysłową. Wykład Bingo przez telefon? rozpocznie się o godz. 9.30 w Sali Obrad Rady Miasta przy Placu Wszystkich Świętych w Krakowie.

O godzinie 11.30 w Kinie Pod Baranami uczestnicy Dnia Seniora Innowatora, posiadający własny smartfon i słuchawki, będą mogli zapoznać się z aplikacją, zastępującą napisy w czasie wyświetlania filmu. AudioMovie to kino dla wszystkich – innowacja, która pozwala podczas seansu słuchać audiodeskrypcji, wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku.

Jak to działa – innowacje nie tylko technologiczne to blok prezentacji, które od południa do wieczora będą odbywały się w Centrum Aktywności Seniora „Senior w Centrum” przy ul. Berka Joselewicza 28. Nowinki, które będzie można zobaczyć i dotknąć na miejscu to m.in. sztućce dopasowane do drżących rąk wydrukowane w technologii 3D, robot i sztuczna inteligencja, rękawica wspomagająca niesprawną rękę oraz smartfony i apki – niestraszne dla seniora.

W programie również ciekawe warsztaty:

  • Jak działa Internet? (Akamai Technologies),
  • Czy telefon może zadbać o Twoje zdrowie i rozwój osobisty? (Cortland),
  • Jak dobierać buty kiedy się ma 60+ lat? (Instytut Przemysłu Skórzanego),
  • Czy bezpiecznie jest być w sieci? (Akamai Technologies),
  • Czy laboratorium może być „żywe”? (Klaster LifeScience Kraków),
  • Spacer z Laseczką – czyli jak wygląda miasto przyjazne seniorom (Fundacja Laboratorium Architektury 60+  (LAB60+).

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rejestracja online na stronie internetowej Dnia Seniora Innowatora lub telefoniczna pod numerem 12 616 82 16.

Organizatorem Dnia Seniora Innowatora jest Urząd Miasta Krakowa, Kościół dla Miasta oraz Klaster LifeScience Kraków.

Dzień Seniora Innowatora
26 marca 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz