• 2018-03-19

Carnival Youth z nowym singlem

Brzmienie Carnival Youth można zdefiniować jako mieszankę barwnych melodii z rockową energią – zarówno w przypadku lekkich melodyjnych kawałków, jak również tanecznych hitów. Łotewskie indie rockowe trio usłyszymy na tegorocznym Off Festivalu, teraz prezentują singiel Love Is The Answer.

Carnival Youth (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Carnival Youth (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Łotysze uznani zostali za jedno z najlepszych i najbardziej obiecujących zespołów nie tylko w swoim kraju, ale w całym regionie bałtyckim, o czym świadczy nagroda The European Border Breakers na Eurosonic 2016. Od założenia formacji w 2012 roku zespół wydał 4 krążki: EPkę Never Have Enough oraz albumy studyjne: No Clouds Allowed, Propeller i Vienā vilcienā, co przyniosło im międzynarodowe uznanie i ogromną rzeszę fanów.

Mają za sobą trasy koncertowe w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, Słowacji i Łotwie. Mieli również okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności na wielu światowych festiwalach i showcase’ach, np. SXSW (USA), Mondo.NYC (USA), The Great Escape (Wlk.Bryt.), Sziget (Węgry), Positivus (Łotwa), Open’er Festival (Polska), Reeperbahn (Niemcy), Eurosonic (Holandia), a ich twórczość zagościła na radiowych salonach takich osobistości jak Steve Lamacq (BBC 6 Music), Huw Stephens (Radio 1), John Kennedy (Radio X) czy Chris Hawkins (BBC 6 Music) oraz w innych pasmach w wielu radiach niemieckich i łotewskich, natomiast obydwa angielskie albumy były przedmiotem kampanii promocyjnych w studenckich radiach amerykańskich i kanadyjskich za sprawą Planetary Group, a Propeller uwiecznił nawet swoją obecność w CMJ chart 80.

Carnival Youth, premiera singla Love Is The Answer
Loco Motion Agency

Dodaj komentarz