• 2018-03-17

Off Scena ogłasza pierwszych artystów

Kino mówiące własnym językiem, ale również muzyka, która wytycza drogę. Po raz piaty w programie festiwalu Netia Off Camera znalazła się Off Scena, czyli siedem koncertowych wieczorów z rożną gatunkowo muzyką. Kto odwiedzi Kraków na przełomie kwietnia i maja?

Off Scena (źródło: materiały prasowe organizatora)

Off Scena (źródło: materiały prasowe organizatora)

Właściwa projektowi konfrontacja uznanych międzynarodowych projektów muzycznych z twórczością artystów świeżych i niezależnych to pole do eksperymentów i źródło nowych inspiracji dla obu stron. Wieczory wypełnione spotkaniami z artystami przypomną, że muzyka pobudza wyobraźnię i poszerza horyzonty. Klimat industrialnego kompleksu Tytano pozwoli jeszcze mocniej poczuć płynąca z muzyki energię i dać się jej porwać.

Jeremy Gara jest perkusistą Arcade Fire, jednego z najbardziej znanych i docenionych zespołów na świecie. W Zet Pe Te wystąpi z solowym, elektronicznym projektem. Jeremy proponuje muzyczną podróż do świata pełnego skrajnych emocji i połamanych dźwięków.

Lazy Habits na żywo to dwóch raperów, dwóch perkusistów i rewelacyjna sekcja dęta. Mają na swoim koncie supporty największych gwiazd swojego gatunku, liczne trasy koncertowe – brytyjskie, europejskie i azjatyckie. Wyprzedane koncerty w kultowych miejscach Londynu i występy na najważniejszych festiwalach.

Roo Panes, piosenkarz i autor tekstów z Dorset, łączy miłość do muzyki i natury. Skomponowane przez niego melodie urzekają harmonią i prostotą. Usłyszane raz, pozostają w uchu na wiele miesięcy.

Mark McGowan na tle innych brytyjskich songwriterów wyróżnia się oryginalną barwą głosu. Szkocki muzyk na każdym koncercie zaskakuje techniką i przejmującym wokalem.

Home$lice to skład ze Glasgow. Po wydaniu zaledwie EP-ki muzycy stali się pionierem miejskiej sceny lo-fi, z rozmarzonymi popowymi dźwiękami, które w kilka sekund zmieniają się w wybuchowy post punk.

Carnival Youth to przedstawiciele łotewskiej sceny muzycznej i zwycięzcy Eurosonic – największego showcasu dla młodych europejskich artystów. Pozytywne, indie-rockowe melodie łatwo wpadają w ucho. Zespół cieszy się coraz większą popularnością w Polsce, dlatego nie może ich zabraknąć na tegorocznej Off Scenie.

Line-up:

  • 28.04 – tba
  • 29.04 – home$lice
  • 30.04 – Lazy Habits
  • 1.05 – Mark McGowan / Roo Panes
  • 2.05 – Carnival Youth
  • 3.05 – Jeremy Gara
  • 4.05 – tba

Off Scena podczas 11. Netia Off Camera
Od 28 kwietnia do 4 maja 2018 roku
Klub ZetPeTe w Krakowie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR