Kobiecy perfromance

Kem Care zaprasza na pokaz nowej pracy Zuzanny Ratajczyk zatytułowanej Bless This Place. W tej choreografii kobieca grupa wykonawczyń praktykuje sposoby przynależności i wspólnego tworzenia przestrzeni.

Fot. Philippe Gerlach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Philippe Gerlach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bless This Place organizuje i stwarza ramy dla wspólnotowości za pośrednictwem doświadczenia cielesnego. Poprzez wykorzystanie rozszerzonej choreografii oraz instalacji, performans manipuluje swoim bezpośrednim otoczeniem w przestrzeni i czasie, przekształcając je w nielinearną, queerową oś czasu kobiecej bliskości.

Performerki: Ewa Dziarnowska, Josephine Findeisen, Garazi Valmaseda

Zuzanna Ratajczyk – artystka i choreografka mieszkająca w Berlinie. Ukończyła Universität der Künste /HZT w Berlinie, zajmuje się performansem i instalacjami. Jej prace były pokazywane m.in. w Jacuzzi w Amsterdamie, Broken Dimanche Press w Berlinie, Narodowym Centrum Tańca w Bukareszcie, Veem House for Performance w Amsterdamie, KEM w Warszawie, Yvonne Lambert w Berlinie, FLAM podczas Arti et Amicitiae w Amsterdamie, w warszawskim Teatrze Studio i Import Projects w Berlinie. Prowadzi również warsztaty oparte na swojej własnej praktyce ruchu i badaniach artystycznych; warsztaty takie odbyły się w Performing Arts Forum w Saint Erme, Narodowym Centrum Tańca w Bukareszcie i CND w Paryżu. Od 2015 roku współprowadzi kuratorski projekt Plural Melts w Berlin. Artystka otrzymała stypendium Deutschlandstipendium UdK w Berlinie w 2015 i 2016 roku, DanceWEB Residency w Wiedniu w 2015 roku oraz DOMS Stiftung w Bazylei w 2014 roku.

Zuzanna Ratajczyk. Bless This Place 
17 marca 2018 roku, godz. 19.00
Muzeum na Pańskiej w Warszawie

Dodaj komentarz