Wystawa duetu twórczego drzeWO

Wystawa prezentuje część dotychczasowego dorobku duetu drzeWO. Wybrane prace tworzone są techniką łączącą losowość, oddanie kontroli i błąd z narzuconym wcześniej porządkiem np. ustalonym formatem lub ilością multiplikacji.

drzeWO, „Tyr”, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

drzeWO, „Tyr”, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem nie jest konkretny wynik, do którego konsekwentnie dąży twórca przy pomocy wszelkich znanych mu technik, narzędzi i materiałów. O wyniku lub jego części często decyduje los, wcześniej narzucone zasady, niedoskonałość wykorzystywanych narzędzi oraz niedoskonałość ludzkiego ciała lub umysłu. „Błędy” i „potknięcia” zamknięte we wcześniej narzuconym porządku twórczej gry okazują się najbardziej spektakularnymi efektami.

Duet drzeWO pragnie zwrócić uwagę na to jak ważny jest odpoczynek od świata otaczającej elektroniki, monitorów i mediów. Zachęcić do wyjścia w kierunku poznania i odzyskania własnych, elementarnych narzędzi twórczych, kontaktu z rzeczywistym światem materialnym, umiejętności słuchania własnego ciała oraz uszanowania niezależnego życia powstającego dzieła.

Duet drzeWO: Weronika Pawłowska i Olgierd Zbychorski

Wystawa duetu twórczego drzeWO Kolor 6
Od 23 marca do 6 kwietnia 2018 roku
Wernisaż: 23 marca 2018 roku, godz. 18.00
Lukka Art Galery, Fort Mokotów w Warszawie

Dodaj komentarz