Sebastian Frąckiewicz w Domu Słów

Co łączy projekty postaci do gry Wiedźmin, koszulkę Slayera, przewodnik po Szczecinie dla dzieci i Księgę dżungli? Za każdym projektem stoi człowiek – ilustrator. 17 marca w Domu Słów w Lublinie odbędzie się spotkanie z Sebastianem Frąckiewiczem wokół jego książki Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji.

Sebastian Frąckiewicz, „Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sebastian Frąckiewicz, „Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W jakiej kondycji jest polska ilustracja dziś? Co inspiruje twórców? Czym się zajmują poza pracą? I jak szeroko rozumiana ilustracja radzi sobie na wolnym rynku, nie tylko w przypadku projektów artystycznych, ale także działań usługowych i komercyjnych?

Sebastian Frąckiewicz (ur. 1982) – urodził się w Sieradzu, a wychował w miejscowości Chociw. Dziennikarz kulturalny i krytyk, kurator wystaw komiksowych, pracował także jako copywriter w agencjach reklamowych. Publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Filmie” oraz w internetowym magazynie dwutygodnik.com i w portalu filmweb.pl. Obecnie współpracuje głównie z „Polityką” i „Przekrojem”. Wydał dwie książki: Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce oraz Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz marszałka województwa wielkopolskiego.

Spotkanie z autorem realizowane jest pod patronatem Wydawnictwa Czarnego w ramach cyklu W stronę – spotkań literackich w Domu Słów promujących najnowszą literaturę.

W stronę ilustracji: O najlepszych polskich ilustratorach z Sebastianem Frąckiewiczem
Prowadzenie: dr Krystyna Rybicka
17 marca 2018 roku o godzinie 16.00
Dom Słów w Lublinie

Dodaj komentarz