Medytacja artystyczna – trening twórczego spojrzenia

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na warsztaty dla dorosłych, podczas których uczestnicy zastanowią się nad doświadczaniem świata przez pryzmat cyfrowych obrazów.

„Medytacja artystyczna – trening twórczego spojrzenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Medytacja artystyczna – trening twórczego spojrzenia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty, przygotowane przy współpracy ze studentkami z Katedry Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu, będą okazją do przyjrzenia się obiektom muzealnym oraz ich przetworzonym cyfrowo reprodukcjom w taki sposób, żeby pobudziły do twórczych działań manualnych. Uczestnicy zastanowią się, jak utrwalają obrazy, nie tylko poprzez wszechobecną technologię, ale również w formie wspomnień czy powidoków, które pojawiają się po zamknięciu oczu. Kiedy obraz ulega tak dalekim przetworzeniom, że trudno rozpoznać jego przedmiot, co się wtedy dzieje? Czy to działa na wyobraźnię? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Uczestnicy warsztatów pod okiem młodych artystek odkryją twórczy pierwiastek obecny w każdym z nas, niezależnie od charakteru, wykształcenia i wykonywanego zawodu. Spróbujemy również poćwiczyć patrzenie medytacyjne, spokojne i twórcze. Z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy mailowe. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

Koncepcja i realizacja: Aleksandra Kanoniak, Marusia Tulżankowa, Magdalena Weber (studentki przedmiotu Mediacja Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu)

Pracownia Słowa i obrazu: cykl w ramach Otwartych pracowni z warsztatami, wykładami i spotkaniami wokół tematów związanych z przenikaniem się sfery języka werbalnego i wizualnego we współczesnej kulturze. W pierwszym sezonie cykl nawiązywał do wystawy czasowej Różewicz. Bez tekstu. W drugim skupimy się na literackości malarstwa i malarskości literatury oraz na uwikłaniu fotografii w procesy wirtualnej komunikacji.

Medytacja artystyczna – trening twórczego spojrzenia. Warsztat twórczy
17 marca 2018 roku, godz. 16.00
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Dodaj komentarz