• 2018-03-16

Dorota Osińska z nową płytą we Wrocławiu

Klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza 17 kwietnia na koncert promujący nową płytę Doroty Osińskiej, jednej z najciekawszych polskich wokalistek.

Dorota Osińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dorota Osińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

To jedna z tych artystek, której głos sprawia, że na całym ciele ma się gęsią skórkę, a łzy same napływają do oczu – mówi o Dorocie Marek Piekarczyk.

Dorota Osińska to postać od wielu lat znana w środowisku. Szerszej publiczności dała się poznać w programie The Voice of Poland, w którym zajęła II miejsce. Jej brawurowe wykonania konkursowych utworów, w szczególności Calling You, wzruszały jurorów i miliony widzów przed telewizorami.

Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll.

W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza wydała swój debiutancki album Idę, który wydała w Polsce i USA. W 2010 roku pojawił się drugi album w dyskografii artystki – Kamyk Zielony. W 2013 roku, po sukcesie w programie The Voice of Poland, Dorota Osińska nakładem Universal Music Poland wydała trzecią płytę – Teraz.

W grudniu 2015 wystąpiła w duecie z Jose Carrerasem. W marcu 2016 roku Dorota Osińska wystąpiła w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizja 2016. Utwór autorstwa Ricka Allisona Universal zajął IV miejsce, ustępując tylko Michałowi Szpakowi, Margaret i Edycie Górniak.

W lutym miała premierę najnowsza, już czwarta płyta Doroty Osińskiej, której producentem jest Paweł Steczek. Premierowy materiał z tej płyty oraz starsze piosenki artystka zaprezentuje na koncercie w Starym Klasztorze.

Bilety na koncert dostępne są w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach internetowych.

Koncert Doroty Osińskiej
17 kwietnia 2018 roku o godzinie 20.00
Sala Gotycka, Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR