• 2018-03-16

Dorota Osińska z nową płytą we Wrocławiu

Klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza 17 kwietnia na koncert promujący nową płytę Doroty Osińskiej, jednej z najciekawszych polskich wokalistek.

Dorota Osińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dorota Osińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

To jedna z tych artystek, której głos sprawia, że na całym ciele ma się gęsią skórkę, a łzy same napływają do oczu – mówi o Dorocie Marek Piekarczyk.

Dorota Osińska to postać od wielu lat znana w środowisku. Szerszej publiczności dała się poznać w programie The Voice of Poland, w którym zajęła II miejsce. Jej brawurowe wykonania konkursowych utworów, w szczególności Calling You, wzruszały jurorów i miliony widzów przed telewizorami.

Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll.

W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza wydała swój debiutancki album Idę, który wydała w Polsce i USA. W 2010 roku pojawił się drugi album w dyskografii artystki – Kamyk Zielony. W 2013 roku, po sukcesie w programie The Voice of Poland, Dorota Osińska nakładem Universal Music Poland wydała trzecią płytę – Teraz.

W grudniu 2015 wystąpiła w duecie z Jose Carrerasem. W marcu 2016 roku Dorota Osińska wystąpiła w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizja 2016. Utwór autorstwa Ricka Allisona Universal zajął IV miejsce, ustępując tylko Michałowi Szpakowi, Margaret i Edycie Górniak.

W lutym miała premierę najnowsza, już czwarta płyta Doroty Osińskiej, której producentem jest Paweł Steczek. Premierowy materiał z tej płyty oraz starsze piosenki artystka zaprezentuje na koncercie w Starym Klasztorze.

Bilety na koncert dostępne są w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach internetowych.

Koncert Doroty Osińskiej
17 kwietnia 2018 roku o godzinie 20.00
Sala Gotycka, Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz