• 2018-03-15

„Wyspa Trolli Bemoli” dla małych melomanów

Najbliższe koncerty dla najmłodszych melomanów odbędą się 19, 23 marca i 24 marca w Filharmonii Krakowskiej. Wyspa Trolli Bemoli to już czwarty etap podróży po muzycznym oceanie.

„Wyspa Trolli Bemoli” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wyspa Trolli Bemoli” (żródło: materiały prasowe organizatora)

Tegoroczna seria spotkań z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, odbywających się pod hasłem „Muzyka jak ocean”, to przegląd archipelagu wysp bogatych w rozmaite brzmienia, instrumenty i formy muzyczne, zaś przewodnikami w trakcie rejsu są Babcia Melodia i Dziadek Rytmus (aktorzy Anna Sokołowska i Sławek Rokita) oraz Kuzynka Klawiaturka (pianistka Renata Żełobowska-Orzechowska).

Nawigacja muzycznego statku odbędzie się wprost na Wyspę Trolli Bemoli pełną dźwiękowych skarbów. A tworzą je Rafał Tomkiewicz śpiewający niezwykłym głosem – kontratenorem, Adam Kozłowski i Artur Tyński – właściciele pięknych złotych waltorni, Lindsay Davidson – autentyczny Szkot, grający donośnie na szkockich dudach oraz Jacenty Ignatowicz prezentujący ogromną kolekcję unikatowych instrumentów góralskich. Wśród drzew przemykać będą zaś baśniowe postacie, stworzone przez solistów Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Czy wśród czarów i stworów Wyspy Trolli Bemoli najmłodsi melomani zechcą poszukać z nami wiosny? Może zaklęta jest w dźwiękach i tylko trzeba je wywołać – spróbujmy.

Wyspa Trolli Bemoli – koncert
19, 23 marca i 24 marca 2018 roku
Filharmonia Krakowska

Dodaj komentarz