• 2018-03-15

Tomek Rygalik i Nikodem Szpunar o projektowaniu mebli

17 marca w Muzeum Narodowym w Warszawie w ramach cyklu Rozmowy o dizajnie o meblach i ich projektowaniu porozmawiają Tomek Rygalik i Nikodem Szpunar.

Galeria Wzornictwa Polskiego w MNW, fot. Bartosz Bajerski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Galeria Wzornictwa Polskiego w MNW, fot. Bartosz Bajerski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl Rozmowy o dizajnie ma pokazać, czym różni się praca nad serwisem porcelanowym, kompletem szklanych naczyń lub mebli? Jak zmieniało się podejście do projektowania na przestrzeni ostatnich lat? Jak zachować unikatowość przedmiotu w dobie produkcji przemysłowej? Zagadnienia te stają się przedmiotem rozmów doświadczonych projektantów z przedstawicielami młodego pokolenia.

Tematem sobotniego spotkania będzie projektowanie mebli. W roli klasyka wystąpi Tomek Rygalik, młodsze pokolenie będzie reprezentował Nikodem Szpunar. Podczas rozmowy posłuchać będzie można m.in. o materiałach z jakich projektują, gdzie szukają inspiracji, jak testują wygodę i funkcjonalność swoich mebli i czy zawsze budują prototypy, a ich jakość weryfikują we własnych domach. Pojawi się też kwestia współpracy z przemysłem oraz drogi, jaką musi pokonać projektant, aby zaistnieć na rynku.

Podczas spotkania zostanie wyświetlony film dokumentalny Wokół projektów z 1964 roku – rzecz o tym, jak ponad pół wieku temu wyobrażano sobie użyteczne mieszkanie i jakie wymagania stawiano projektantom mebli.

Spotkanie z zaproszonymi gośćmi poprowadzi Agnieszka Stępień, dziennikarka radiowa.

Tomek Rygalik – projektant, kurator i doktor sztuki, wykładowca na Wydziale Wzornictwa ASP, prowadzi Studio Rygalik.
Nikodem Szpunar – projektant mebli, absolwent Wydziału Wzornictwa warszawskiej ASP.

Rozmowy o dizajnie: Meble
Spotkanie z Tomkiem Rygalikiem i Nikodemem Szpunarem
17 marca 2018 roku o godzinie 16.00
Kino Muz – Muzeum Narodowe w Warszawie

Dodaj komentarz