Polsko-czeska wiosna literatury

Polsko-czeska wiosna literatury 2018 to projekt dla miłośników literatury i kultury Polski oraz Czech, organizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez oba kraje. W programie znalazły się spotkania ze znanymi polskimi i czeskimi twórcami: Olgą Tokarczuk, Dorotą Masłowską, Radką Denemarkovą i Mariuszem Suroszem. Wydarzenia odbywać się będą w Domu Spotkań z Historią.

„Polsko-czeska wiosna literatury”, plakat, Mazowiecki Instytut Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Polsko-czeska wiosna literatury”, plakat, Mazowiecki Instytut Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Z okazji 100-lecia niepodległości Polski i Czech Mazowiecki Instytut Kultury, wraz z Czeskim Centrum w Warszawie, Instytutem Polskim w Pradze i Biblioteką Václava Havla, organizują dni kultury i literatury polsko–czeskiej w Warszawie i Pradze. Będą one poświęcone twórcom współczesnym oraz wybitnym osobowościom XX wieku: Václavovi Havlovi, Josefowi Škvoreckiemu, Sławomirowi Mrożkowi i Leszkowi Kołakowskiemu. Cykl będzie okazją do lepszego poznania kraju naszych sąsiadów z południa oraz do spotkania dwóch bliskich i zarazem różnych kultur.

Najbliższe spotkanie w ramach projektu odbędzie się 17 marca bieżącego roku. Gośćmi będą m.in.: Mariusz Surosz, Danuta Stenka i Jacek Braciak.

Polsko-czeska wiosna literatury
Najbliższe spotkanie: 17 marca, godz. 16.00
Dom Spotkań z Historią w Warszawie

Dodaj komentarz