• 2018-03-15

„Między nami dobrze jest” wraca do TR Warszawa

Na deski Teatru Rozmaitości w Warszawie wraca głośny spektakl pt. Między nami dobrze jest na podstawie sztuki Doroty Masłowskiej, w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

„Między nami dobrze jest” reż. Grzegorz Jarzyna, na zdjęciu Aleksandra Popławska (źródło: materiały promocyjne organizatora)

„Między nami dobrze jest”, reż. Grzegorz Jarzyna, na zdjęciu Aleksandra Popławska (źródło: materiały promocyjne organizatora)

Spektakl był wielokrotnie pokazywany w kraju i za granicą na międzynarodowych festiwalach – w Polsce nagrodzony został m.in. nagrodą im. Konrada Swinarskiego dla Grzegorza Jarzyny, przyznaną przez miesięcznik „Teatr” dla najlepszego reżysera w sezonie 2008/2009; Grand Prix dla najlepszego spektaklu na II Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia; Grand Prix 46. Przeglądu Małych Form Teatralnych Kontrapunkt w Szczecinie.

W premierowej wersji spektaklu rolę Osowiałej Staruszki grała legendarna aktorka Danuta Szaflarska, członkini zespołu TR Warszawa, zmarła w 2017 roku. Była jedną z najdłużej aktywnych na scenie artystek teatru, występowała w Między nami dobrze jest jeszcze w wieku 101 lat. Nowa wersja spektaklu dedykowana jest jej pamięci. Szaflarską zastąpi natomiast Lech Łotocki, wybitny aktor, występujący w TR Warszawa od początku istnienia tego zespołu.

Między nami dobrze jest wraca do TR Warszawa
Pierwszy pokaz: 15 marca 2018 roku, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 16, 17, 18, 20, 21, 22 i 27 marca o tej samej godzinie
Teatr Rozmaitości w Warszawie

Dodaj komentarz