• 2018-03-15

BOKKA pierwszy muzyczny zwiastun nowego krążka

1 marca BOKKA zaprezentowała premierowy singiel In Love With The Dead Man. Utwór promuje najnowsze wydawnictwo zespołu Life On Planet B.

BOKKA, „In Love With Dead Man” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wydawcy)

BOKKA, „In Love With Dead Man” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Muzycznie – inspiracja klimatem Stranger Things. Tekst oparty jest na prawdziwej historii, która wydarzyła się 50 lat temu. Po nagłej śmierci ukochanego, który utonął, młoda dziewczyna przeniosła swoje życie nad grób, uczyła się, spotykała ze znajomymi, spędzała tam każdą możliwą chwilę – tak o utworze mówi zespół.

Trzeci krążek BOKKI trafi na półki sklepowe 20 kwietnia za sprawą [PIAS] Poland and Eastern Europe. Będzie to następca dobrze przyjętego krążka Don’t Kiss and Tell z 2015 roku. Na płycie znajdzie się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie.

Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół. Najnowsza płyta grupy wymyka się gatunkowym kategoryzacjom. Bywa eteryczna i zmysłowa, to znów emanuje żywym pulsem i niekłamaną energią. BOKKA nie przestaje się rozwijać, pozostając jednym z najciekawszych reprezentantów rodzimej muzyki avant pop.

BOKKA | In Love With The Dead Man
1 marca 2018 roku
[PIAS] Poland and Eastern Europe

Dodaj komentarz