• 2018-03-15

10. Lublin Jazz Festiwal

W dniach 15–22 kwietnia po raz dziesiąty odbędzie się Lublin Jazz Festiwalu. Od początku impreza ma charakter międzynarodowy i prezentuje najciekawsze polskie i światowe wydarzenia muzyczne z szeroko pojętej muzyki jazzowej.

10. Lublin Jazz Festiwal (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. Lublin Jazz Festiwal (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas jubileuszowej edycji przed lubelską publicznością zaprezentują się zespoły ze Stanów Zjednoczonych, Izraela, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii i Szwajcarii. Nie zabraknie też jednak reprezentantów polskiej sceny jazzowej – zarówno czołowych, jak i młodych, obiecujących muzyków. Wśród gwiazd, które pojawią się w kwietniu w Centrum Kultury możemy wymienić jednego z najważniejszych gitarzystów naszych czasów – Marca Ribota w projekcie Ceramic Dog oraz światowej klasy saksofonistę i kompozytora – Billa Evansa w projekcie Petite Blonde II – 25th Anniversary Tour. Niewątpliwie jednym z najbardziej energetycznych koncertów będzie występ Kutiman Orchestra.

Na scenie zabrzmią także kompozycje legendy polskiego jazzu w programie Śpiewnik Nahornego, którego przygotowaniem zajął się Mariusz Bogdanowicz wraz ze studentami kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa UMCS w Lublinie. Muzyka ożywi też przestrzeń miejską za sprawą koncertów z cyklu Jazz w mieście.

10. Lublin Jazz Festiwal
Od 15 do 22 kwietnia 2018 roku
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz