• 2018-03-13

Brodka kolejną gwiazdą serii MTV Unplugged

Po ubiegłorocznym sukcesie akustycznego koncertu rapera O.S.T.R., kolejną gwiazdą cyklu MTV Unplugged będzie Brodka – artystka, która dokonała jednej z największych transformacji artystycznych ostatnich lat. Wyjątkowy koncert „bez prądu” piosenkarki zostanie zarejestrowany 12 kwietnia w Lublinie.

Brodka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brodka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyjątkowy koncert MTV Unplugged Brodka zostanie zarejestrowany w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a następnie w czerwcu zostanie wydany na specjalnej edycji CD nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe. Pełny zapis koncertu emitowany będzie na antenach MTV Polska i MTV Music oraz online.

Na scenie wokalistce towarzyszyć będą goście specjalni, których personalia zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach. Pojawi się również kilkunastoosobowy zespół, w składzie którego muzycy zagrają na tak rzadko używanych instrumentach, jak fisharmonia i piła.

Brodka to jedna z najbardziej niezwykłych artystek polskiej sceny muzycznej. Nie zważając na kompromisy, łączy w swojej twórczości pozornie niepasujące do siebie elementy różnych stylów muzycznych. Wokalistka ogromną rolę przykłada również do warstwy wizualnej, dzięki czemu jej koncerty są niezapomnianym przeżyciem. Jej ostatni album Clashes ukazał się w 2016 roku na całym świecie i bardzo szybko pokrył się platyną.

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert „bez prądu” zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicia Keys. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey,Wilki, Kult i O.S.T.R.

MTV Unplugged Brodka
12 kwietnia 2018 roku
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

 

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR