• 2018-03-12

Open Music

12 marca w Pałacu Izraela Poznańskiego w Łodzi rozpocznie się II Międzynarodowy Festiwal Open Music organizowany przez Fundację East-West Music we współpracy z Muzeum Miasta Łodzi. Festiwal otworzą swoim recitalem siostry Olga i Natalya Pasiecznik.

II Międzynarodowy Festiwal Open Music w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

II Międzynarodowy Festiwal Open Music w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach festiwalu oprócz koncertów gwiazd muzyki poważnej odbędą się kursy mistrzowskie, na których uczestnicy zgłębiać będą tajniki sztuki wokalnej i pianistycznej, a podczas seminariów dla pedagogów takie zagadnienia jak: metoda nauczania Suzuki, problem stresu w grze a vista na instrumentach czy wyzwania związane z wykonawstwem zespołowym. Tegoroczna edycja festiwalu potrwa sześć dni i oprócz Muzeum Miasta Łodzi odbywać się będzie także w Instytucie Europejskim oraz na Politechnice Łódzkiej.

Festiwal Open Music jest nam bardzo bliski i doskonale wpisuje się w cele Muzeum Miasta Łodzi, do których należy m.in. działalność artystyczna i upowszechniająca kulturę. Sala Lustrzana Pałacu Izraela Poznańskiego, w którym mieści się Muzeum, wielokrotnie otwierała swoje podwoje dla największych znakomitości świata muzyki, zarówno poważnej jak i rozrywkowej, stąd cieszy nas fakt, iż gwiazdy Festiwalu Open Music będziemy gościć właśnie w Muzeum – opowiada Barbara Kurowska, dyrektorka Muzeum Miasta Łodzi.

Tegoroczną edycję festiwalu cechuje różnorodność programowa koncertów oraz szeroka oferta edukacyjna adresowana do uczniów, studentów, absolwentów i pedagogów szkół muzycznych. II Międzynarodowy Festiwal Open Music otwiera się również na najmłodszych, stąd w jego ramach odbędzie się I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Marii Tarnawieckiej dla dzieci ze szkół muzycznych I stopnia, w którego jury zasiądą Tetiana Molchanova, Natalya Pasichnyk, Ewa Guz-Seroka i Olesya Haiduk, a któremu przewodniczyć będzie Maria Korecka-Soszkowska. W gronie prowadzących kursy znajdą się Olga i Natalya Pasiecznik, Maria Korecka-Soszkowska i Dariusz Grabowski. Seminaria poprowadzą: T.Molchanova, A.Nawe i E.Guz-Seroka. Uczestnicy Festiwalu będą mieli do dyspozycji fortepiany.

Program koncertów:
12 marca, godzina 19.00 – koncert Olgi i Natalyi Pasiecznik
16 marca, godzina 16.00 – koncert uczestników festiwalu
17 marca, godzina 19.00 –  koncert Haiduk BAND RocKlassic. Wind of changes

II Międzynarodowy Festiwal Open Music
Od 12 do 17 marca 2018 roku
Organizatorzy: Fundacja East-West Music, Festiwal Open Music
Muzeum Miasta Łodzi

Dodaj komentarz