• 2018-03-10

Sorja Morja i Drekoty w Strefie Innych Brzmień

Sorja Morja, czyli zespół, który inspiruje się ścieżkami dźwiękowymi do gier RPG oraz Drekoty, które w lutym tego roku wydały swoją najnowszą płytę – to ich będzie można usłyszeć kolejno 10 i 23 marca w Warsztatach Kultury Lublinie w ramach cyklu koncertowego Strefa Innych Brzmień.

Sorja Morja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sorja Morja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sorja Morja to zespół muzyczny tworzony przez Ewę Sadowską i Szymona Lechowicza. Koncertowy skład grupy uzupełnia Małgorzata Penkalla z Enchanted Hunters. W 2017 roku nakładem Thin Man Records ukazał się debiutancki album Sorji Morji zatytułowany Sorja, na którym grupa zaprezentowała oparte na gitarach brzmienie inspirowane minimalistycznym post-punkiem i ścieżkami dźwiękowymi gier RPG. Za produkcję płyty odpowiedzialny był Michał Kupicz. Obecnie jako trio Sorja Morja dużo koncertuje i pracuje nad materiałem na kolejne wydawnictwo

Drekoty (Ola Rzepka, Natalia Pikuła i Olga Czech) ponad 5 lat kazały czekać  słuchaczom na drugą płytę. W lutym 2018 roku zespół wrócił z albumem zatytułowanym lub maszyna dzika trawa, w towarzystwie wyjątkowych gości i pod czujnym okiem i uchem Sebastiana Witkowskiego. Podstawowe instrumentarium pozostaje bez zmian. Drekoty to nadal wokal, klawisze i perkusja, które na płycie nagrane zostały na setkę, aby jak najlepiej oddać energię i radość towarzyszące wspólnemu graniu. Pojawiła się tam też długa lista gości, rozszerzając bazowe brzmienie w bardzo zaskakujący sposób. Na płycie, która ukazała się zaledwie przed miesiącem, usłyszeć można Antoniego Gralaka, Kasię Kolbowską, Raphaela Rogińskiego, Pawła Szpurę i Mikołaja Trzaskę.

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

Sorja Morja
10 marca 2018 roku, godz. 20.00

Drekoty
23 marca 2018 4oku, godz. 20.00
Warsztaty Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz