• 2018-03-10

Anne-Sophie Mutter – inauguracja trasy koncertowej w Centrum Kongresowym ICE

W poniedziałek 12 marca w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się inauguracja trasy koncertowej Anne-Sophie Mutter.

Anne-Sophie Mutter, Centrum Kongresowe ICE, Kraków (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anne-Sophie Mutter, Centrum Kongresowe ICE, Kraków (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie z Anne-Sophie Mutter w Centrum Kongresowym ICE Kraków jest ważnym wydarzeniem na koncertowej mapie Polski aż z dwóch względów. Przede wszystkim – to pierwszy koncert tej wspaniałej skrzypaczki, który odbędzie się w ramach jej trasy koncertowej w naszym kraju. Artystka zagra w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu, jednak to Kraków został wybrany jako miejsce pierwszego koncertu. „To dla nas niezwykle nobilitujące” – mówi dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Anne-Sophie Mutter – wybitna skrzypaczka, 4-krotna zdobywczyni nagrody Grammy w kategorii muzyki poważnej, posiadaczka skrzypiec Stradivariusa. Rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu, ale szybko zmieniła instrument na skrzypce. Od tego momentu zdobywała uznanie wygrywając kolejne konkursy dla młodych muzyków. Przełomowe dla jej kariery okazało się jednak spotkanie z dyrygentem Herbertem von Karajanem, który zaprosił mającą zaledwie 13 lat skrzypaczkę do występów z orkiestrą Filharmoników Berlińskich.

Koncert odbędzie się w ramach spotkań ICE Classic oraz jako wydarzenie towarzyszące 22. Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena.

Anne-Sophie Mutter – inauguracja trasy koncertowej w Centrum Kongresowym ICE
12 marca 2018 roku o godz. 19.30
Centrum Kongresowe ICE w Krakowie

Dodaj komentarz