Przez Poznań remontów i sztuki

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zaprasza na wydarzenia towarzyszące wystawie Akupunktura miasta, prezentującej najciekawsze projekty małej skali ulepszające przestrzeń publiczną w Polsce. 10 marca i 7 kwietnia będą to spacery, którym przyświecać będą hasła Remont – i co dalej? i Nieświęty Łazarz.

Akupunktura miasta – spacery z CK Zamek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akupunktura miasta – spacery z CK Zamek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Za przebudowę jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic w Poznaniu odpowiada Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Bieżącymi zadaniami zajmuje się spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. O zawiłościach prowadzenia tak wielkiego przedsięwzięcia opowie przedstawiciel miasta. Podczas dwugodzinnego spaceru pt. Remont – i co dalej? będzie można poznać wiele faktów związanych z projektem oraz dowiedzieć się, jak nowy kształt ulicy wpłynie na postrzeganie Poznania.

Z kolei w trakcie spaceru, któremu patronuje Nieświęty Łazarz, uczestnicy porozmawiają o tym, czym jest rzeźba społeczna w praktyce, a czym partycypacja w procesie twórczym. Dowiedzą się, czy ważne i możliwe jest tworzenie sytuacji odwracających role pomiędzy twórcą i odbiorcą. Zastanowią się też, czy można stworzyć ramy, w których będą działać mieszkańcy oraz do czego takie działania mają doprowadzić. Rozważane będzie również znaczenie lokalności w kontekście sztuki współczesnej. Punktem wyjścia do dyskusji będą wybrane działania Otwartej Strefy Kultury m.in. Interaktywna Rzeźba Kazimierza Nowaka, Totem (Wyrzeźb Mój Autoportret) czy też działania związane z rewitalizacją skweru przy zbiegu ulic Granicznej, Łukaszewicza i Małeckiego. Spotkanie poprowadzi Łukasz Trusewicz, Otwarta Strefa Kultury.

Remont – i co dalej?
10 marca 2018 roku o godzinie 12.00
Zbiórka: ul. Św. Marcin 57
Poznań

Nieświęty Łazarz
7 kwietnia 2018 roku o godzinie 12.00
Zbiórka: skwer przy zbiegu ulic Granicznej, Łukaszewicza i Małeckiego
Poznań

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR