• 2018-03-09

Złota Jesień i Laxity zagrają w Klubie RE

10 marca w Klubie RE w Krakowie zagrają Złota Jesień i Laxity. Koncert będzie połączony z premierą płyty Złotej Jesieni zatytułowanej W tobie nie jestem sobą. Z kolei zespół Laxity wystąpi przed publicznością po raz pierwszy.

Złota Jesień i Laxity (źródło: materiały prasowe organizatora)

Złota Jesień i Laxity (źródło: materiały prasowe organizatora)

Złota Jesień

Zespół został założony w internecie przez trojga przyjaciół wkręconych w noise rocka i outsider music. Gra regularnie od 2012 roku, współtworząc przy okazji warszawskie podziemie muzyczne kojarzone z klubami Eufemia i Chmury, labelami enjoy life i Jasień, cyklami imprezowymi Niemy Dotyk, Impro Miting i Emotional Squad oraz zespołami Sierść i Anatol. Złota Jesień wydała singla, EP-kę oraz dwa albumy. Obecnie skład zespołu jest sześcioosobowy – podobno w celu skomplikowania życia sobie oraz innym. Najnowszy album, wydawany w marcu 2018 roku przez Lado ABC, nosi tytuł W tobie nie jestem sobą. Stylistyka zespołu, od shoegaze’owych początków i poprzez garage punk czy dream pop, ma pretensje do bycia ryjącą banię soniczną huśtawką z nutą udawania, że czytało się Deleuze’a.

Laxity

Debiutujący skład warszawsko-krakowski do opisu swojej muzyki posługuje się określeniem zdeformowanego hardcore punka”. Grają w nim członkowie znani z takich zespołów jak Kaseciarz czy Glamour. Na razie Laxity nie ma w swoim dorobku nagrań, ale obiecuje słuchaczom graniczne przeżycia koncertowe.

Koncert Złotej Jesieni i Laxity
10 marca 2018 roku, godz. 20.00
Organizator: Front Row Heroes
Klub RE
Kraków

Dodaj komentarz