• 2018-03-09

Polskie kino dla początkujących

15 marca w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się kolejny pokaz w ramach 10. odsłony cyklu Polish Cinema for Beginners. Drugim tytułem prezentowanym podczas przeglądu będzie Rewers Borysa Lankosza – film nagrodzony Grand Prix na festiwalu w Gdyni oraz Orłem Polskiej Akademii Filmowej.

„Rewers”, reż. Borys Lankosz – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Rewers”, reż. Borys Lankosz – kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Osadzony w latach 50. Rewers opowiada historię Sabiny (Agata Buzek) – skromnej pracownicy wydawnictwa, „szarej myszki”, którą matka (Krystyna Janda) i babka (Anna Polony) bez powodzenia próbują wydać za mąż. Oto jednak niespodziewanie w jej życiu pojawia się przystojny, choć mroczny, mężczyzna (Marcin Dorociński), którego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń. Czarna komedia Borysa Lankosza, ukazując trzy pokolenia polskich kobiet, mówi wiele o grozie lat stalinowskich, ale i co nieco o czasach współczesnych.

Gościem drugiego spotkania w ramach zatytułowanej Family Matters wiosennej edycji Polish Cinema for Beginners będzie Malwina Tuchendler, edukatorka międzykulturowa i tłumaczka współpracująca z wrocławską Gminą Żydowską, związana także z Fundacją Bente Kahan i z redakcją „Chiduszu”. Spotkanie z nią przeprowadzi Adam Kruk – krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI, autor koncepcji programowej PCFB.

Rewers – pokaz filmu
W ramach 10. edycji cyklu Polish Cinema for Beginners
15 marca 2018 roku, godz. 19.30
Kino Nowe Horyzonty
Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR