Palcem w oko

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na wystawę Palcem w oko studentów i absolwentów III Pracowni Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która nakłania do eksperymentowania i poszukiwania nowych możliwości pracy z obrazem.

„Palcem w oko” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Palcem w oko” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie Palcem w oko zaprezentowane są prace wychodzące poza tradycyjne rozumienie fotografii i znajdujące się na styku różnych form. Praktyki fotografowania w dobie technologicznej dominacji wymykają się utartym ścieżkom, igrając z naszymi przyzwyczajeniami patrzenia. Prezentowani artyści rozszerzają granice rozumienia fotografii poruszając się na pograniczu wielu technik. Badają mechanizmy funkcjonowania obrazów we współczesnym społeczeństwie. Prace nie są prostą próbą materializowania cyfrowej rzeczywistości, a ich autorzy wykazują się dużym zrozumieniem oddziaływania jednej rzeczywistości na drugą. Młodzi artyści przyzwyczajeni do poruszania się w hybrydach technologicznych otwierają pole dla nowych znaczeń obrazu.

Agnieszka Antkowiak

Artyści: Agnieszka Antkowiak, NganWa Ao, Karolina Belter, Dominik Darocha, Maria Halotta, Bartosz Jakubowski, Bo Jaroszek, Lida Macha, Tomasz Mazur, Anastasia Pataridze, Jadwiga Subczyńska, Weronika Wronecka

Palcem w oko. Wystawa studentów i absolwentów III Pracowni Fotografii UAP
Kuratorzy: Piotr Wołyński, Sławomir Decyk, Agnieszka Antkowiak
Od 9 marca do 15 kwietnia 2018 roku
Wernisaż: 9 marca 2018 roku, godz. 18.00
Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz