• 2018-03-09

Festiwal pełen łez

10 marca w krakowskim Warsztacie odbędzie się 6. edycja festiwalu Please Don’t Cry Fest, który od początku swojego istnienia przywołuje muzykę spod znaku emo, screamo czy hardcore. Oprócz ronienia łez uczestnicy wydarzenia będą mogli zasmakować wegańskich potraw, zaopatrzyć się w nowości muzyczne oraz wesprzeć finansowo akcję Hardcore Kids Against Cancer!.

6. Please Don't Cry Fest –  plaklat (źródło: materiały prasowe organizatora)

6. Please Don't Cry Fest – plaklat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program 6. Please Don’t Cry Fest:

  • 16.00 – otwarcie drzwi
  • 17.00–17.30 – Stay Nowhere
  • 17.45– 18.15 – LØVTE
  • 18.30–19.00 – Hanako
  • 19.15–19.50 – Lochy i Smoki
  • 20.10–20.45 – Cyclamen
  • 21.00–21.00 – Diary of Laura Palmer
  • 21.45–22.15 – 70 cm³ of Your Chest

Stay Nowhere (Kraków, Polska)
Trzyosobowy skład z Krakowa.  Swoją muzyką nawiązuje do lat 90. Na początku 2018 roku ma ukazać się jego album, który zostanie wydany nakładem wytwórni Antena Krzyku. „Uwięzieni w przeszłości. Smutni, ale też wściekli” – jak określają ich organizatorzy Please Don’t Cry Fest.

LØVTE (Poznań, Polska)
Zespół stanowi nowy projekt członków kapel Deszcz, Mojapołowa i Astrid Lindgren oraz członkini o anielskim głosie, Magdy aka Vittuma, która wcześniej udzielała się w Gina Deep, Shape Of My Fall czy Antena Error. To mieszanka metalowych i hardcore’owych brzmień okraszona melancholijnym głosem Magdy. W Polsce nieczęsto spotyka się takie granie. Momentami przypomina ono From The Dephts, ale organizatorzy wydarzenia zastrzegają, że zespół gra „zdecydowanie mocniej i lepiej”.

Hanako (Warszawa, Polska)
Noise’owe screamo z kobiecym wokalem. Ostatnio materiał zespołu został wydany na kasecie w Kanadzie przez Le Blast Records oraz Emocat Records. W składzie Hanaku znajdują się członkowie zespołów Evvolves, Brooks Was Here, Melisa, The Spouds, Zwidy czy Native Lungs.

Lochy i Smoki (Szczecin, Polska)
Członkowie zespołu sami określają się jako „emo punk nerds”. Grają muzykę przepełnioną zarówno emocjami i nostalgią, jak i energią w przyjemnym dla ucha, melodyjnym wydaniu. Ci trzej fani gier RPG, serialu Stranger Things i dobrej muzyki mogą być kojarzeni również z innych szczecińskich kapel. Dla fanów Basement, Title Fight i Snowing.

Cyclamen (Le Mans, Francja)

Niezmiernie głośny trzyosobowy zespół screamo punk. Nagrali płytę wspólnie z perkusistą zespołu I Am A Curse. W składzie członkowie zespołów takich jak  Nous Danserons Sur Vos Ruines oraz BUTE.

Diary of Laura Palmer (Lublin, Polska)
Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy osób od lat związanych z lubelską sceną punkową. Jego idea zrodziła się na gruzach bardzo krótko funkcjonującego The Wrist Cutters Przez pierwsze dwa lata działalności muzycy zarejestrowali 10 utworów i zagrali kilkanaście koncertów w Polsce, Czechach i Niemczech. W 2015 roku, oprócz nowego składu, w muzyce zespołu pojawiła się także drobna zmiana stylistyczna, która zbliżyła jego granie do post-hardcore’a, emo czy też francuskiego screamo.

70 cm³ of Your Chest (Wilno, Litwa)

Trzyosobowy zespół pochodzi z Litwy, ale jego członkowie mieszkają obecnie Berlinie.  70 cm³ of Your Chest został znakomicie przyjęty podczas swojego pierwszego koncertu w Krakowie. Wrócił do stolicy Małopolski rok później, pozostawiając po swoim występie jeszcze lepsze wspomnienia.
Zespół gra muzykę w klimatach posthardcore i screamo.

6. Please Don’t Cry Fest
10 marca 2018 roku
Partnerzy: Kraków Hc-Punk, Dobre emo
Warsztat
Kraków

Dodaj komentarz