• 2018-03-08

OFF Festival Katowice 2018 – Jon Hopkins medytuje na OFFie

4 maja ukaże się album Jona Hopkinsa Singularity, którego zapowiedzią jest singiel „Emerald Rush”. Jeden z najważniejszych producentów nowej elektroniki pojawi się na tegorocznym OFF Festivalu.

Jon Hopkins (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jon Hopkins (źródło: materiały prasowe organizatora)

Singularity zaczyna i kończy się w tym samym miejscu: wszechświat powstaje, rozszerza się, a następnie kurczy do punktu wyjścia. Na nowym albumie Hopkins bada dysonans pomiędzy dystopijną urbanizacją, a zieloną naturą. To podróż, która powraca do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło. Od rozpoczynającego wszystko przeczucia, po dźwięk wyrażający ostateczną akceptację.

Doświadczenia Hopkinsa z medytacją transcendentalną mają swoje odzwierciedlenie w finalnym brzmieniu albumu. Materiał na wydawnictwie płynnie przechodzi od surowego techno do majestatycznej muzyki chóralnej, od solowego akustycznego fortepianu do psychodelicznego ambientu. Muzyczna paleta albumu jest emocjonalna i szczera: otwiera go niszczycielski utwór, pełen industrialnej elektroniki i dźwiękowej klaustrofobii, a kończy oczyszczające fortepianowe solo.

Łączność umysłu, dźwięków i świata naturalnego – Singularity odzwierciedla różne stany psychiczne, których doświadczył Hopkins podczas pisania i nagrywania albumu. Jest to intensywna podróż, którą otwiera poczucie frustracji związane ze stanem współczesnego świata, a kończy wniosek, że tylko natura da nam prawdziwe poczucie spokoju i przynależności.

Jon Hopkins jest jedną z gwiazd tegorocznego OFF Festivalu, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. W tym roku w Katowicach wystąpią również m.in.: Grizzly Bear, Clap Your Hands Say Yeah z płytą „Some Loud Thunder”, Turbonegro, John Maus, Big Freedia, Egyptian Lover, Oxbow, Marlon Williams, King Ayisoba, Jacques Greene, The Brian Jonestown Massacre, Bishop Nehru, The Como Mamas, Moses Sumney, Coals, Hańba!, Furia, Aurora, Yellow Days, Yasuaki Shimizu, Sorja Morja i Legendarny Afrojax.

OFF Festival Katowice 2018 – Jon Hopkins medytuje na OFFie
Premiera albumu: 4 maja 2018 roku
Spontan Productions

 

Dodaj komentarz