Król Marionetek i Nowe Epifanie

15 marca w Teatrze Lalka odbędzie się premiera spektaklu Król Marionetek w reżyserii i choreografii Izadory Weiss. Przedstawienie powstaje z inspiracji twórczością Tadeusza Makowskiego. Autorem scenografii i lalek jest Jan Polewka. Król Marionetek pokazywany jest w ramach Festiwalu Nowe Epifanie.

Tadeusz Makowski, „Maskarada” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tadeusz Makowski, „Maskarada” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W przestrzeni zainspirowanej malarstwem Tadeusza Makowskiego, choreografka, Izadora Weiss, przy pomocy aktorów, tancerzy i muzyki uruchamia teatr marionetek. Wiedzione dźwiękami skrzypiec wędrują w poszukiwaniu szczęścia. Czy odkryją, kto kieruje ich życiem, kim jest niewidzialny władca? W poetyckiej scenerii, na pograniczu jawy i snu, wraz z tańczącymi bohaterami spektaklu, poznajemy tajemnicę lalkowego istnienia.

Realizatorzy:

  • Scenariusz, choreografia, reżyseria i opracowanie muzyczne: Izadora Weiss
  • Scenografia i lalki: Jan Polewka
  • Muzyka do piosenek: Grzegorz Turnau, Jerzy Wysocki
  • W obsadzie: aktorzy Teatru Lalka oraz tancerze Białego Teatru Tańca (gościnnie)
  • Skrzypce: Weronika Weiss

Przedstawienie jest współprodukcją Teatru Lalka i Festiwalu Nowe Epifanie.

W ramach Festiwalu Nowe Epifanie w Teatrze Lalka odbędzie się również spotkanie z Mają Komorowską oraz spektakle: Król Maciuś I i Mater Dolorosa.

Król – to temat, wokół którego skupiają się wszystkie wydarzenia tegorocznej 9. edycji Festiwalu Nowe Epifanie. Organizator wydarzenia – Centrum Myśli Jana Pawła II – zaprasza na interdyscyplinarny, wielkopostny festiwal, który potrwa od 14 lutego do 25 marca.

Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu Listu do artystów Jana Pawła II. Formuła Festiwalu ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje prezentację przedstawień teatralnych, widowisk muzycznych w przestrzeniach sakralnych, wystaw, pokazów filmowych poruszających w nowoczesny sposób tematykę religijną i teologiczną oraz towarzyszących im spotkań dyskusyjnych, prowokujących do refleksji oraz odnawiających dialog religii ze sztuką.

Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej Festiwalu Nowe Epifanie.

Król Marionetek
Premiera: 15 marca 2018 roku o godzinie 17.30
Kolejne spektakle: 16, 20, 21 marca 2018 roku o godzinie 11.00
17 marca 2018 roku o godzinie 17.30
18 marca 2018 roku o godzinie 12.00
Teatr Lalka w Warszawie

Nowe Epifanie 2018
IX interdyscyplinarny festiwal wielkopostny
Od 14 lutego do 25 marca 2018 roku
Warszawa

Dodaj komentarz