Dzień kobiet. Rozmowa przy zdjęciach z Katarzyną Ramocką

Jak uchwycić niewypowiadalne? Jak z fotografii uczynić zwierciadło pozwalające odczytać niewidoczne wcześniej znaczenia? Jak wypełnić zdjęciami dojmującą pustkę i poczucie straty?

Spotkanie z Katarzyną Ramocką (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie z Katarzyną Ramocką (źródło: materiały prasowe organizatora)

Motywem przewodnim twórczości Katarzyny Ramockiej są relacje z matką. W ramach swojego najnowszego projektu młoda fotografka zanurza się w świat emocji, wyobrażeń i tęsknot. Snuje intymną opowieść opartą na drobnych gestach, symbolach i niedopowiedzeniach. Jej bohaterki wciąż próbują przywrócić utracony czas i marzą o bliskości, jednak wcale „nie żałują, że ich wcześniej nie było”.

Organizatorzy zapraszają do rozmowy o dorastaniu, pamięci i kobiecych relacjach. Spotkanie z artystką poprowadzi Daniel Filipek.

Katarzyna Ramocka – urodzona w 1992 w Janowie Lubelskim. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Wrocławską Szkołę Fotografii afa. W swoich pracach skupia się na wspomnieniach, rodzinie. Sięga również po archiwa i bazuje na pamięci. Pracuje nad osobistymi projektami. W fotografii próbuje pokazać intymność, uczucia, emocje, relacje z ludźmi, własne doświadczenia. Podgląda nowych topografów i ich piękne dokumentalne krajobrazy.

Daniel Filipek – artysta wizualny, dziennikarz, niezależny kurator. Studiował Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Fotografię w Ośrodku Postaw Twórczych. Prowadzi inicjatywę Prześwietlenia – comiesięczny cykl spotkań autorskich poświęcony najciekawszym zjawiskom młodej polskiej fotografii.

Dzień kobiet. Rozmowa przy zdjęciach z Katarzyną Ramocką
8 marca 2018 roku, godz. 18.00
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz