Focus on Fashion

Już za chwilę w Krakowie rozpocznie się wyjątkowe święto mody i fotografii. Jednym z wydarzeń Cracow Fashion Week – od 10 do 18 marca – jest unikalna międzynarodowa wystawa fotografii mody – Focus on Fashion, której wernisaż odbędzie się 12 marca o godzinie 18 w Galerii Szarej Nowohuckiego Centrum Kultury. Wystawa przygotowywana została we współpracy z Belgrade Photo Month oraz projektem letmeitalianyou.com, a głównym organizatorem jest Szkoła Kreatywnej Fotografii, część Krakowskich Szkół Artystycznych. Zaprezentowane zostaną zdjęcia fotografów z całego świata.

Fot. Katarzyna Widmańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Katarzyna Widmańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Focus on Fashion to nie tylko okazja do zapoznania się z najlepszą współczesną fotografią mody, lecz również do zanurzenia się w kulturowej i estetycznej różnorodności, inspirującej odmienności. Na wystawie podziwiać będzie można prace najzdolniejszych fotografów mody z wielu zakątków świata, będzie można zajrzeć więc do niezwykłego świata wyobraźni artystów z m.in. RPA, Islandii, Hiszpanii, Francji, Ukrainy, Serbii, Węgier, Słowacji i Białorusi, a także rodzimych talentów, wśród nich absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii. Częścią wystawy będą również dzieła laureatów Polish Talent Support – międzynarodowego programu stypendialnego Krakowskich Szkół Artystycznych przeznaczonego dla artystów mieszkających poza Polską.

Cracow Fashion Week 2018 odbywać się będzie od 10 do 18 marca pod hasłem Fashion & Ecology i będzie promował modę społecznie odpowiedzialną, wydarzenie jest organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w partnerstwie z miastem Kraków. W czasie całego tygodnia odbędzie się konkurs debiutujących projektantów mody Cracow Fashion Awards (10 marca 2018 roku, ICE Kraków), pokazy towarzyszące, wystawy fotografii i sztuki nawiązującej do mody, warsztaty i wykłady osobowości mody. Gośćmi Cracow Fashion Week będą m.in. Marcellous L. Jones (Francja), Mark Fast (Kanada), Maria Cristina Rigano (Włochy), Nawie Kuiper (Holandia), Kasia Sokołowska, Ilona Majer i Rafał Michalak (MMC), Dorota Wróblewska, Michał Zaczyński, Tobiasz Kujawa, Harel czy Malwina Wędzikowska. Wiele wydarzeń jest otwartych dla publiczności.

Focus on Fashion
Od 7 do 21 marca 2018 roku
Wernisaż: 12 marca 2018 roku o godzinie 18.00
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Cracow Fashion Week
Od 10 do 18 marca 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz