Działania performatywne na wystawie Akcja Lublin!

Galeria Labirynt zaprasza 9 marca na działania performatywne studentów i studentek Pracowni Działań Przestrzennych, prowadzonej przez prof. Mirosława Bałkę i as. mgr Zuzę Golińską na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Warsztaty w trakcie pleneru PDP w Lublinie, 2014, fot. Diana Kołczewska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty w trakcie pleneru PDP w Lublinie, 2014, fot. Diana Kołczewska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zwrot performatywny”, który dokonał się w działalności tej Pracowni jest szansą na odświeżenie tego nurtu sztuki i nowym spojrzeniem młodych artystów i artystek na performans. Wydarzenie towarzyszy wystawie Akcja Lublin! Rozdział 2.

Pracownia Działań Przestrzennych powstała na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu w wyniku transformacji Pracowni Transplantacji Rzeźby Wydziału Edukacji Artystycznej, sformowanej z Pracowni Rzeźby Otwartej założonej przez Mirosława Bałkę w 2003. Pracownię na przestrzeni lat współprowadziły asystentki: Ewa Bone (2003-2004), Katarzyna Krakowiak (2004-2007), Karolina Kubik (2010-2013) oraz Anna Jochymek (2013-2015). Od 2011 działa na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zadaniem Pracowni Działań Przestrzennych jest podjęcie próby rozpoznania i twórczego kształtowania przestrzeni, w których się poruszamy i działamy. PDP w swoich działaniach wykracza poza teren Akademii, zwracając uwagę na problemy społeczne i polityczne. Studenci eksplorują wrażliwość kulturową, poszukując własnej tożsamości artystycznej. Definiując swoje miejsca, wymieniając poglądy z reprezentantami innych miejsc, zakreślają strefy komunikacji.

Uczestnicy/uczestniczki: Izabela Bartman, Svitlana Bezkorovaina, Tymoteusz Bryndal, Jonasz Chlebowski, Julia Dorobińska, Julia Golachowska, Barbara Gryka, Conrad Hübbe, Mateusz Kowalczyk, Jagoda Kwiatkowska, Katarzyna Los, Nadia Markiewicz, Piotr Marzec, Agnieszka Mastalerz, Alicia Montserrat, Billy Morgan, Antonina Nowacka, Marta Nowak, Artur Prymon, Anna Shimomura, Michał Szaranowicz, Oliwia Thomas, Bożena Wydrowska, Weronika Wysocka

Działania performatywne studentów i studentek Pracowni Działań Przestrzennych
9 marca 2018 roku, godz. 19.00
Galeria Labirynt w Lublinie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR