• 2018-03-05

Nabór do Programu Otwartego Gdynia Design Days

Jak co roku, tak i podczas jedenastej edycji festiwalu Gdynia Design Days, która odbędzie się w lipcu, program wzbogacą wydarzenia zgłoszone w otwartym naborze. Propozycje warsztatów, wykładów, wystaw oraz instalacji można nadsyłać do 23 marca.

Gdynia Design Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdynia Design Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każdego lata 10 lipcowych dni wypełnia po brzegi ofbity w atrakcje program festiwalowy skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów dobrego projektowania w każdym wieku. Program Gdynia Design Days budowany jest w ścisłej współpracy z Radą Programową i zawiera wydarzenia o dużej wartości merytorycznej skierowane do profesjonalistów oraz warsztaty dla amatorów, chcących rozwinąć swoje zdolności manualne i zainspirować się do działania. Organizatorzy nie zapominają także o dzieciach, które poprzez twórczą zabawę rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

Gdynia Design Days to festiwal, który tworzą ludzie i zgodnie z tą ideą każdy zainteresowany ma możliwość zgłosić swój pomysł na warsztaty, wystawę, wykład lub instalację. Wystarczy wypełnić formularz i podążać zgodnie z procesem zgłoszeniowym. Wśród nadesłanych ofert wybrane zostaną te najlepiej odpowiadające na tegoroczne hasło festiwalu – ERROR, którego interpretację w ramach systemu identyfikacji wizualnej festiwalu stworzył Patryk Hardziej.

ERROR z łaciny oznacza błąd, jako czasownik mówi o wędrowaniu i tułaczce, a dziś kojarzone jest przede wszystkim z awarią systemu operacyjnego. Hasło można interpretować na wiele sposobów, a kolejne warstwy znaczeniowe rodzą nowe pomysły na niestandardowe działania.

Więcej informacji na stronie Gdynia Design Days.

Gdynia Design Days 2018
Nabór do Programu Otwartego: do 23 marca 2018 roku
Od 6 do 15 lipca 2018 roku
Centrum Designu Gdynia

Dodaj komentarz