¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? 2018

Od prawie dwóch dekad festiwal ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? sieje wiosną w Białymstoku twórczy zamęt proponując oryginalne filmy, koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania. To już 18. odsłona festiwalu i dwa intensywne artystycznie weekendy: od 9 do 11 marca i od 16 do 18 marca.

¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co w tym roku? Mnóstwo wydarzeń, które dostarczą widzom pozytywnej energii, zapewnią silne emocje, czasem rozbawią, a czasem skłonią do refleksji. Widzowie obejrzą filmy o słynnym klubie muzycznym Fugazi, a także o współczesnym centrum niezależnego życia kulturalnego w Łodzi. O… blokach, które przez dekady były zarówno obiektem marzeń Polaków, jak i miejscem, z którego się ucieka. O nietuzinkowym artyście Josephie Beuysie, o tworzących w podziemiu didżejach z Teheranu, jak również nowatorski obraz muzyczny inspirowany kultowym programem popularno-naukowym „Sonda”. W programie także Kocham Dziwne Kino The Best Off.

Na undergroundowej scenie pojawią się: Niemoc, BNNT, Elektryczny Węgorz i Południce.

Będzie można zobaczyć wystawę komiksów Marcina Podolca Bajka na końcu świata, wystawę Prace i robótki kolektywu rysujących dziewczyn Dream Team, a na ścianie kina Forum – wielkoformatowy mural taśmowy, który stworzy Martin Hoffmann z berlińskiego kolektywu SELFMADECREW.

Organizatorzy nauczą seniorów robienia tatuaży, a dzieci – tworzenia plakatów i tape graffiti, W programie także spotkania, dyskusje i debaty – gośćmi będą w tym roku m.in. Marcin Podolec, Kuba Wandachowicz, Leszek Gnoiński i Tomasz Knittel. Autorem oprawy wizualnej naszego tegorocznego festiwalu jest wspomniany Marcin Podolec.

¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? 2018
Od 9 do 11 marca i od 16 do 18 marca 2018 roku
Białystok

Dodaj komentarz