Niepokorni w Krakowie

Od dekady w krakowskim klubie Żaczek istnieje cykl koncertów o nazwie Niepokorni. W ramach tej inicjatywy organizowane są koncerty z szeroko rozumianą muzyką alternatywną. W sobotę, 10 marca właśnie w ramach Niepokornych w Żaczku zagra grupa Strachy Na Lachy. Jako support wystąpi Teddy Jr. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Marceliny Halaś.

Strachy na Lachy, fot. Adam Polański (źródło: materiały prasowe organizatora)

Strachy na Lachy, fot. Adam Polański (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od ponad 15 lat Krzysztof „Grabaż” Grabowski oraz Andrzej „Kozak” Kozakiewicz i ich koledzy regularnie nagrywają płyty i grają koncerty po całej Polsce. Zarówno w małych klubach jak i na dużych scenach festiwalowych. Ich muzyka to wypadkowa folku, alternatywnego rocka, ska i reggae. Grupa ma w dorobku kilkanaście przebojów jak choćby Dzień dobry kocham cię, I can’t get no gratisfaction, Piła tango, Jedna taka szansa na 100 czy Żyję w kraju.
Obecnie Strachy Na Lachy promują nowy album Przechodzień o wschodzie! Z tej płyty pochodzi piosenka Co się z nami stało.

Teddy Jr. Pochodzi z Holandii. To songwriter, kóry koncertując, przemierzył pół Europy. Grał m. in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m. in. jako support przed New Model Army w Rotterdamie i Amsterdamie, grał przed Peterem Gabrielem. Występował też na kilku festiwalach w Polsce. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Artysta sam komponuje i pisze swoje utwory, inspirując się wykonawcami takimi jak: Eels, Neil Young, Frank Turner czy Tom Petty. Piosenki Teddy’ego, jak sam mówi, są: „Opowieścią o moim życiu, miłości, frustracjach, przedstawiają świata dookoła”.

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim slubie studenckim Żaczek, który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Impreza od 2007 roku doczekała się ponad 70 edycji! Organizatorzy stawiają na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Raczej alternatywa niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Niepokorni mają dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata.

W ramach cyklu, co dwa miesiące organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Lech Janerka, Please The Trees, Pustki, Dick4Dick, Myrra Ros, Żywiołak, Masala, Brodka, Chłopcy Kontra Basia, Czesław Śpiewa, Flunk i CeZik. Producentem imprezy jest Edyta Pogwizd, reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

Strachy Na Lachy i Teddy Jr – koncert w ramach cyklu Niepokorni
Wystawa zdjęć Marceliny Halaś
10 marca 2018 roku o godzinie 20.00
Klub Studencki Żaczek w Krakowie

Dodaj komentarz