Sekretna czerń mleka – o performansie

Galeria Entropia we Wrocławiu zaprasza 3 marca na prezentację książki Antoniego Karwowskiego Sekretna czerń mleka –performance.

Antoni Karwowski, „Abyss”, 2017 CSW Znaki Czasu Toruń (źródło: materiały prasowe organizatora)

Antoni Karwowski, „Abyss”, 2017 CSW Znaki Czasu Toruń (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdy długo spoglądasz w otchłań, otchłań patrzy też w ciebie – przywołując Nietzschego mam na myśli to, czego nie wiem o miejscu, z którego przychodzę i co nie mogło być ze swej natury zapamiętane, a domaga się pamięci? – Antoni Karwowski.

Antoni Karwowski bada w sposób holistyczny własną pamięć i doświadczenie. Jak twierdzi samo wystąpienie jest dla niego tylko składnikiem procesu, tego, co poprzedza i następuje po performance. Artysta intermedialny, od 40 lat związany z nurtem sztuki performance, organizator, kurator i niezależny wykładowca. Uformowaną aktywność artystyczną rozpoczął w końcu lat siedemdziesiątych, współtworząc Grupę „A”, której program stanowił artystyczną odpowiedź na sytuację społeczno-polityczną tamtego okresu. Łączy performance z instalacjami, do których wprowadza projekcje, dźwięki, zapachy, temperaturę. Sięga do materiałów o bogatych odniesieniach symbolicznych, w ich wzajemnym napięciu szuka uniwersalnego przesłania.

Pojmuje sztukę holistycznie, ze wszystkimi aspektami ludzkiej egzystencji.

Antoni Karwowski. Otchłań / Abyss
Prezentacja książki Sekretna czerń mleka – performance
6 marca 2018 roku,  godz.18.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz